Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
MİHALEVSKİ: “ SU AYNASIYLA İLGİLİ PLEVNELİEV ÜZERİNDE BASKI VAR”

MİHALEVSKİ: “ SU AYNASIYLA İLGİLİ PLEVNELİEV ÜZERİNDE BASKI VAR”

13 Temmuz 2010

Eski Bölgesel Kalkınma ve Gelişme Bakan Yardımcısı Dimço Mihalevski’ye göre bakan Rosen Plevneliev’e Kırcaali’deki “Su Aynası’nın” hizmete sokulmaması için “yükseklerden” baskı yapılmaktadır.

Dimço Mihalevski’nin Bulgaristan Ulusal Radyosuna (BNR) verdiği röportajda söz konusu tesisin en uygun maliyet ile en iyi şekilde inşa edildiğini söyledi. Devamında, “Bakan Plevneliev’in masasında 26 Mayıs tarihinden beri “Su Aynası” Projesi Tesis Tamamlandı Belgesi proje tasarım, müteahhit, inşaat denetim, yatırım kontrolü ekipleri tarafından imzalanmış haldedir. Sadece bakanlık imzasını atmamıştır. Eğer bugüne dek tesis hizmete sokulmadıysa ve bundan dolayı kanun dışı kullanılıyorsa, buna değil başkaları Bölgesel Kalkınma ve Gelişme Bakanlığı neden olmuştur. Kanaatimce birileri bakana “yükseklerden” belgenin imzalanmaması talimatını veriyor ki, bu da kanun ihlalidir” diye konuştu.

Mihalevski, oluşan durumun çözümü çok basit olduğunu, bakanlığın sadece Tesis Tamamlandı Belgesini imzalaması, tesis kabul komisyonunu kuruması ve bu öykünün sonlandırılması gerektiğini ekledi.

Kaynak: İsmail KÖSEÖMER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS