Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
VERGİ DAİRESİ BİR SAAT PARA SAYDI!

VERGİ DAİRESİ BİR SAAT PARA SAYDI!

16 Temmuz 2010

Kırcaali Belediyesi Yerel Vergi Dairesinde görevli 4 çalışan bir saat madeni para saydı. 60 yaşındaki İvan Gospodinov adındaki vatandaş 2000 levalık vergi borcunun 700 levalık kısmını 5 yıldır plastik kavanoz içerisinde biriktirdiği madeni paralarla ödedi. 150 metrekarelik iş yeri için biriken mülk ve çöp vergisinin üçte birini ödeyen vatandaş, ancak vergi borcunun bu kadarını ödeyebildiğini, ekonomik krizden ve haksız rekabetten şikayetçi.

Yerel Vergi Dairesi Müdürü Sonya Tabakova karşılaştığı durumu biraz esririyle yorumladı: “İster paralar madeni ister banknot olsun vergi borcunu ödemek isteyen vatandaşı geri çeviremeyiz. Mesleki hayatımda böyle bir olay ilk kez başıma geliyor. İyi ki bu vatandaş borcu olan 2000 levayı bir seferde madeni paralarla ödemeye kalkışmadı”.

Gospodinov, son zamanlarda neredeyse geliri olmadığını ama her şeye rağmen vergi borcunun bir kısmını ödemek istediğini söyledi. Bunun için de beş yıldır tuba içine azar azar biriktirdiği paraları kullandığını ekledi. Gelecekte de aynı şekilde para biriktirip vergi borcunun geri kalanını da ödeyeceğini belirtti.


Kaynak: Köktuğu KUNT


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS