Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7473 Lv.
GBP GBP 2.1232 Lv.
TRL TRL 0.3187 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
16 Ekim 2019
HABERLER » Kırcaali
HASAN AZİS’E KARŞI YÜRÜTÜLEN KARALAMA VE YIPRATMA KAMPANYASI TAM HIZ DEVAM EDİYOR

HASAN AZİS’E KARŞI YÜRÜTÜLEN KARALAMA VE YIPRATMA KAMPANYASI TAM HIZ DEVAM EDİYOR

27 Ağustos 2010

Kırcaali Belediye Başkanı ve Balkan Yarımadasında il genelinde tek Türk Belediye Başkanı olan Hasan Azis’e karşı yürütülen karalama ve yıpratma kampanyası tam hız devam ediyor. Kırcaali Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Belediye Teşkilatına ve belediye meclisinin çoğu üyelerine göre GERB Partisi, devletin başına göreve geldiğinden beri Başkan Azis ve ekibine karşı, dört koldan bazen açık bazen de sinsi ve amansız bir biçimde mücadele yürütmektedir. Aynı kişiler, GERB Kırcaali Teşkilatının tek amacı Hasan Azisi üçüncü dönem belediye başkanlığı yapmasını engellemek olduğuna inanıyor. Gerpçilerde, Kırcaali tarihinde en başarılı başkan olma şerefine nail olmuş kişinin, Hasan Azis’in seçime katılmadığı takdirde başkanlık koltuğunu kazanmak için çok büyük şanslarının olduğu inanışı egemen. Hatta katılsa bile seçime kadar kalan son 14 aylık zaman zarfı içerisinde mübah ve mübah olmayan her yol denenerek, başkanlık yarışında ikinci tura gitme planları yapılmakta.

Hasan Azis’in başkanlık yarışından çekilmesi için GERB amansız yıpratma taktiğini benimsemiş bulunmaktadır. Her seferinde öyle bir prosedürler izleniliyor ki, bunlarla başa çıkabilmesi için Azis tüm enerjisini ve zamanını harcaması gerekiyor. Çoğu zaman başkanın günlük çalışma süresi 16 saati buluyor! Bunun en somut ve taze örneği, “Arpezos - Kuzey” Parkı ihalesi yapıldı, ihaleyi Kırcaali’li şirket birliği kazandı, ancak ihaleyi kaybeden Kayacık’lı holding, bu karara karşılık mahkemede itiraz davası açtı. Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgiye göre bu holdingin arkasında GERB’li bir bayan vekilin durduğu anlaşılmakta. Böylelikle Balkanların en büyük park yapımı çıkmaz sokağa sürüklendi. Projenin tamamlanmasına bir yıllık bir süre kaldı. Hazırlanışı ise 6 yıla mal oldu.

Aynı şekilde milletvekili Karayançeva ve Vali Tauşanova’nın başlattığı gereksiz yoklama ve denetimler İsmailler (Boyno)köyü atık su ve pompa istasyonu projesinin yapımını engellediler.

Yine Vali Tauşanova’nın başlattığı yoklama Kırcaali Sanayi Ürünler Pazarı inşasının başlamasını ve seçimlere kadar yapımını engelledi. Bunun yanında hükümet Elçiler (Jinzifovo) köyü içme suyu projesini durdurdu.

Karalama ve yıpratma hareketinin en belirgin örneği “Arda Nehri Kıyısı Sağlamlaştırma ve İyileştirme” ya da halk arasında “Su Aynası” olarak bilinen projede yaşandı. Burada başkan Azis ‘e sözde nehir yatağında kalan bir mülkün millileştirilmesinde, değerinden yüksek fiyat biçtiği gerekçesiyle ki, o başkan sıfatıyla fiyat biçmiyor hakkında dava açıldı. Başkana yakın kişiler savcılık tarafından yürütülen yoklamanın suni bir biçimde uzatıldığını söylüyorlar. Aynı kişiler, dava bu kadar uzatılarak güdülen amacın, seçim yaklaştığında Hasan Azis’in itibarına saldırı için durumun kullanılacağı endişesini taşıyorlar. Bu yetmezmiş gibi kanal içinde biriken suyun boşaltılması istendi. Oysa Bulgaristan yasalarına göre belediye başkanın öyle bir yetkisi yoktur, ta ki devlet su yatağının kullanımını belediyeye veya özele kişiye verene dek. Ancak bu kanalın kullanımı halen devletin elindedir.

GERB’tekiler açık bir biçimde belediye başkanlığını kazanmak istediklerini söylüyorlar. Bunun için geniş çaplı bir koalisyon kurma içindeler. Bu oluşama, aşırı sağcı Ataka partisi, “Trakya Siyasi Kulübü” ve daha küçük partilerin katılması bekleniyor. HÖH’e karşı çıkarılacak birleşik güçler adayının ikinci tura kalma şansının yüksek olabileceğine inanılıyor.

Gerek milletvekili Karayançeva gerekse vali Tauşanova belediye başkanın daha güzel ve güvenilir bir Kırcaali ve bölgesi için atmış olduğu her adımı, ekibiyle beraber almış olduğu her karar mercek altında didik didik araştırılıyor. Başta başkana ve belediye yönetimine bugüne kadar 140tan fazla yoklama yapılmıştır. Üstelik bu yoklamalar devletin tüm kurumlarından yapılmaktadır. Kırcaali halkı bunun siyasi bir kıyım olduğu inancını taşımakta. Kırcaali’ler her yoklamanın tek gayesi, başkana karşı kullanılacak ve seçimlere katılmasını engelleyecek bir bulgunun, yolsuzluk belgesinin, görevi kötü kullanma durumu gibi daha birçok durumu tespit etmek olduğuna inanıyorlar.

Son dönemde halk arasında çok meşhur iki alaycı durum dolaşmaktadır. Birincisi, “Yoklamaya evet, didik didik yoklamaya iki kere evet. Zaten tersi ispat edilene dek suçluyuz…”. İkincisi de “Polisimiz bizleri koruyor, eyvah eziyor…” gibi sözler ülkeyi yönetenler sayesinde folklorumuza yerleşmiş bulunuyor!

Kaynak: İsmail KÖSEÖMER

Ziyaretci sayısı: 3784


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Perperek Papazı Der ki... 2010-08-27 07:19:53
Bu Elçiler köyü Yelciler olmasın sakın?
Mehmet Zaimoğulu 2010-08-27 08:10:34
GERB etrafnda toplanan türk duşmanı bulgarlar Hasan Aziz'e karşı yürüttükleri yıpratma kampanyasıyla türklerden nekadar nefret ettiklerini gösteriyorlar. Bunun böyle olduğunu halk biliyor ve ilk seçimlerde tavrını gösterecektir.

Hasan Aziz gibi hoşgörülü ve mülayim birini çekemediklerine göre bu yaptıkları ancak türk duşmanlığıyla açıklanabilir.
DİKKAT 2010-08-27 08:47:18
- Camilere ırkçı-faşist sloganlar yazıyor,
- Dinimizle dalga geçiyorlar,
- Müftülüğe sahte mahkeme kararıyla el koyuyorlar,
- Türk politikacıları yıldırmak için soruşturma üstüne soruşturma açıyorlar,

yani yavaş yavaş jivkv dönemi uygulamaları gelişiyor. Ama sizde de kabahat var kardeşim. AB'ye konuyu havale etmiyorsunuz. Heryere, her komisyona şikayet edin. İngilizce gazetelere konuları anlatın. AB, Bulgaristan'daki sorunları görsün. Aksi halde sonunda Kırcaali'yi ve diğer yerleri Türksüzleştirmeye başlayacaklar.
ray4o 2010-08-27 09:39:56
o terbiyesizler daha ileri giderlerse bizde KIRCAALİ, HASKÖY, VE FİLİBE İÇİN REFERANDUM İSRERİZ türküye ye bağlansın diye ve onlara çözüm uretmiş oluruz.sonra rahat ederler.
ARİF ASİLTÜRK 2010-08-27 10:09:01
Ne istediklerini kendileride bilmiyoru,Sn Başkanimizin yapmiş olduğu güzelikler ortada kendisini tebrik ediyorum.
Bence 3.kez adaylını koysun yılmadan,Görsünler arkasındaki güçü.
BIR DOST 2010-08-27 14:24:02
EVET BU GIBI SHEYLER ILK DEYIL VE SON DA OLMUYACAK BIZDE BIRLIK VE BERABERLIK OLAMDIKCHA BÖYLE EKSIKLER DEVAMLI OLMUSHTUR VE DE OLACAK VE BIR GUN BU KALE KIRILACAK NEDEN KIRALACAK BAZ BIZIM YÖNETICILERIN ISHLERINI IYI YAPMADIKLARINDAN DOLAYI BENIM BASHKANA HER HANGI BIR SÖZUM YOK AMA ETRAFINDAKILERI DE ACABA ONUN GIBI SI MIN BIR BULGARISTAN TURK VATANDASHI BELEDIYEYE HER HANGI BIR ISH ICHIN GITIGINDE VE ISHINI GÖRE BILMESI ICHIN HER HANGI BIR UCRET ÖDEMESI GEREKIYOR AMA HER HANGI BIR BULGAR VATANDASHI GELDIGINDE SADECE BIR ;;MERSI ;; -YLE ISHINI BITIRIYOR ACABA BULGAR VATANDASHI ORASININ VATANDASHI DA BIZIM BULGARISTAN TURK VATANDASHI ACABA NERESININ VATANADASHI EVET O DA BULGARISTAN VATANDASHI AMA BU VATANDASH BIZIM YÖNETICILERIN AKLINA DÖRT SENEDE BIR AKLINA GELIYOR VE O SECHIM ZAMANLARDA NEDEN BULGARISTAN VATANDASHINDAN OYUNU ISTEMIYOR VE BIZIM GARIBANDAN OYUNU ISTIYOR EGER HÖP-BUNDAN SONRA DA SUSKUNLUGUNU TUTARSA VE O PARTININ MILLET VEKILLERI BENI ISRMIYAN YILAN BIN YASHASIN DERSE SONUNDA KIRDJALI KALESI DE YIKALACAK BIZLERDE ÖZUR DILERIM AVCUMUZUN ICHINI YALARIZ BIR KACH SENE SONRA SELAMLAR VE SAYGILAR BIR DOST .....????
Sağduyu 2010-08-27 18:12:41
GERB iktisadi beceriksizliklerini gözden kaçırmak için TÜRKLERE saldırsın bakalım,yalancının mumu ne zamana kadar yanacak,merakla izliyoruz!.

İsterse üç tane daha SKAT TV kursunlar bizim için hava hoş,bize ''nolur Çingenelerin baskısından-zülmünden kurtarın bizi'' diyecekleri günler çok yakın,ya adam gibi adam olurlar,yada bu diyardan giderler!.
Fifito 2010-08-27 20:41:16
Ala askina durulari konusalim cok iyi baskan oldu icin halk solunu baska ulkelerde aldi.Tabi onun yakinari icin kotu cunku artik calamicaklar bizim sirtimizdan.Onarin uzunden baska ulkelerde eziliyoruz halkimiz ve genclerimiz koylerde cahil birakiliyoru.Niye acaba cunku cahil insan daha iyi onetebiliyoru,ve kandirabiliyoru.Bence simdiye kadar gelen en kotu baskandi.
emir 2010-08-27 23:13:00
Abdurahman, Mennan, Ramadan, Abdullah gibi islam dinin guzel isimleri TV'lerde ve medyada hep geri zekalilara takiliyor ve bu isimlerle dalga geciliyor,Allah'a ustu kapali hakaret ediliyor. Mason medyadan biktik.Bunlara karsi da onumuze islami medya diye sunulan kanallarda ya acem-arap palavralarina yer veriliyor, ya da samayolu gibi diyalogcular hayali bir dunyayi islam diye bizlere yutturmaya calisiyor.
hülya demirbaş 2010-08-28 00:25:10
Türkiye de yaşıyor olmam sanırım beni engelliyor yoksa birkaç tane geri zekalı bulgarı adamakıllı bir benzetirdim.Yahu bulg.kaç milyonluk ülke ki zaten.Azınlıklarla demiycem sadece türklerle "kafayı yiycekler".Bir de "nov jivot" forumunda bazı paylaşımlar..ne can sıkıcı yarabii..Hele ki "anonim" diye bir aptal..neler yazmış.neymiş türkler çok pis kokarlarmış...sünnetli olmaları türklerin temiz olduğu anlamına gelmezmiş..daha neler bazı arkadaşlar çok iyi cevaplar verebiliyorlar ama umarım çok daha fazlasını yapabiliriz!
EVET 2010-08-28 03:08:33
TURK KORKUSUYLA YASAMAK HIC KOLAY DEGIL
emir 2010-08-28 17:19:40
Espiri yaparken herkesin hassasiyetini gozetmek lazim.
Mesela birisi "Mustafa Kemal Dilipis" nikini kullansa gene hos olmaz,en azindan benim hosuma gitmez, ya da nebileyim "Ataturk" soyadini kullanarak espiri yapamayi ornek bile vermek istemiyorum...Rahman esma-ul husna'dandir,neden dilipis diye espiri yapmak icin Rabbimizin ismini kullanalim ki...
Ya da bosver,herhalde okuz altinda buza ariyorum,takil sen kafana gore...
Perperek Papazı Der ki... 2010-08-28 22:30:12
Peki şu domuz yavrusu herife Abdulrahman ismini kullanmayı kim müsaade etmiş?

Abdulrahman adını taşıyor diye ak sütten çıkan kaşık mı oluyor bu bok torbası?

En iyisi mi referanbumda Abdulrahmanlara özel ayrımcılık istiyorsanız EVET! dövizini devreye sokalım...
Beton kemal 2010-08-29 20:00:55
:) Benimde milyonlarim olsa keshke :)
İstiklal mahkemesi 2010-08-30 00:21:21
Dincileri tarihte defalarca olduğu gibi tepeleyeceğiz, ciyak ciyak bağartacak, leşlerini foseptik çukurlarına atacağız.
Sapına kadar Kemalist 2010-08-30 00:36:29
Hayvan dinciler İngilizlerle bir olurken Kemalim Çanakkalede destan yazdı, 30 Ağustos 1922'de de meydan muharebesi kazandı. Milyonların gönlündedir, çünkü onlara özgürlük bahşetti. Mustafa Kemal Paşa, sen binler yaşa!
musluman 2010-08-30 02:14:37
Allah'a sukur bizim daha 1000 yil once kanalizasyonlarimiz vardi, o dedigniz cukurlarla isimiz olmaz ;)
Bir kemalist 2010-08-30 11:12:45
Beton Kemal diyenler foseptik çukurudurlar zaten ve müslüman da sayılamazlar. Olsa olsa ecinni olabilirler.

Foseptik çukuru derken 1630'larda dinci Kadızade hareketine atıf yaptım.Biliyorsunuz o zamanlarda da bir dinci hareket zuhur etmiş, "Çift minare istemezük, kaşıkla yemek yemek caiz değildir" gibi şeyler uygulamaya kalkışmışlardı. Bunun üzerine cizmeyi aştıkları bir nktada Haşmetlü Padişahın emri üzerine "Fatih" camisinde sıkıştırlmışlar, kılıçtan geçirilmişlerdi. Öldürülenlerin cesetleri foseptik çukurlarına atılmıştı.
emir 2010-08-30 19:40:01
Moka cevridiniz gene sohbeti,hadi sifonu cekiyorum-isteyen kanalizasyona gitsin, isteyen o denilen cukura.
Bayraminiz kutlu olsun, gecit toreni oldu mu bu sene TR'da, izleyebilecegimiz video var mi,site falan verirseniz sevinicam.
feim faris 2010-08-30 20:59:50
Nedir bu ,bu resmen meydan okumak .Kircaalinin gelmis gecmis en basarili baskani o.Iste boyle zamanlarda biz birlik olalim , baskanimiza arka dayak olalim . Biz GERB hukumetinin hedefini biliyoruz - haydi dostlar el ele - bu Jivkov korumalarina papuc brakmiyalim ...>
isbmnohfkox 2010-10-16 22:46:39
UlnVwt <a href="http://dslrnhhstkyk.com/">dslrnhhstkyk</a>, [url=http://ritgtinumzas.com/]ritgtinumzas[/url], [link=http://sbhksowheqty.com/]sbhksowheqty[/link], http://htfbkucwaces.com/

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS