Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
ÜZEYİROV KARDEŞLER DAVASI SONUÇLANDI

ÜZEYİROV KARDEŞLER DAVASI SONUÇLANDI

01 Eylül 2010

Popovo Bölge Mahkemesi Üzeyirov kardeşler hakkındaki davayı sonuçlandırdı. Bölge Savcısı Stefan Hristov kardeşlerden büyük olan Üzeyir Üzeyirov’a bir yıl hapis ceza verildiğini duyurdu. Kendisi hakkında yönetilen üç suçlamadan ikisinde suçlu bulundu. Birincisi dini bir parti kurma girişimi ve ikincisi de Müslüman Demokrat Birliği partisinin meydan kuruluş toplantısı girişimi. Karaağaç köyündeki “Meçhul Türk Askeri Anıtı” dikme girişiminden suçsuz bulundu. Kararın uygulanması üç yıl ertelendi. Eğer bu zaman zarfı içinde Üzeyir bir suç işlemez ise bir yıllık cezasını çekmek üzere cezaevine girmeyecek.

Kardeşlerden küçüğü Ali Üzeyirov, dini parti kurma girişiminden suçlu bulunarak 4 000 leva para cezası kesildi.

Bazı sebeplerden dolayı bu dava bugüne dek ertelenmişti. Tırgovişte /Eskicuma/ İline bağlı Popovo /Popköy/ belediyesi Slavyanovolu /Karaağaçlı/ Üzeyirov kardeşler hakkında üç suçlamam yönetilmişti;Müslüman Demokrat Birliği partisinin meydan kuruluş toplantısı girişimi, Karaağaç köyünde “Meçhul Türk Askeri Anıtı” inşa girişiminden dolayı - “geniş çaplı holiganlık” ve de dini bir partinin kurma girişimi. Mahkemenin almış olduğu karar, on beş günlük sure zarfı içerisinde Tırgoviştr /Eskicuma/ Bölge Mahkemesinde itiraz edilebilir.

Mahkemedeki duruşmaya sadece Ali Üzeyirov katıldı. Bir süre evvel Ali, yeni OSMANLI (İngilizce Osmanlı anlamına da gelen Otoman adı, partinin Bulgarca olarak “Hoşgörü, Sorumluluk, Ahlak ve Alternatif Gelişim Birliği” şeklindeki tam adının kısaltılmış hali ) partisini kurabilmeyi başardığı halde cumhurbaşkanı seçimlerinde aday olacağını ve Bulgaristan’daki bazı kentlerin TÜRKÇE isimlerine geri vereceğini söylemişti.


Kaynak: İsmail KÖSÖEMER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS