Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
BAYRAMDAN ÖNCE ÖZÜRLÜ ÇOCUKLARA ANLAMLI ZİYARET

BAYRAMDAN ÖNCE ÖZÜRLÜ ÇOCUKLARA ANLAMLI ZİYARET

07 Eylül 2010

Kırcaali - “Otantik Rumeli Türküleri Amatör Kadın Korosu” temsilcileri, kentimizde 22 Mayıs günü özürlü çocuklara yönelik hizmete vermeye başlayan “Nadejda (Umut)” Gündüz Bakım Merkezini ziyaret ettiler. Merkez 6 ile 18 yaş arasında farklı zihinsel ve fiziksel sorunları olan 30 çocuğa bakma kapasitesine sahip. Çeşitli eğitimlerden geçmiş 18 kişilik uzman kadro, bu çocukların biraz da olsa hayatlarını kolaylaştırmaya ve renk katmaya çalışıyorlar.

Sesleriyle ve eşsiz Rumeli Türkülerinin yorumlarıyla yavaş yavaş gönlümüzde taht kurmaya başlayan kadın korosu temsilcileri, hayır yapmaya da sevdiklerini belli ettiler. Tam kapasite ile çalışan bakım merkezindeki her çocuğa birer yiyecek paketi verildi. Bunun dışında parasal yardım da yapıldı.

Çocukların bazıları paketlere sevinirken, bazıları kadınlara sarmaşarak yakınlık ve sevgi yaydılar.

Kadın korosu üyeleri herkesin olanağına göre kendi aralarında para toplamışlar. Hepsinin birer anne olması da böyle bir girişimin yapılmasına neden olmuş. Rumeli’de, Ramazan Bayramına Şeker Bayramı da denir. Merkezde, koro üyeleri bu bayramın Çocukların Bayramı olduğunu, bundan dolayı da onları, az da olsa sevindirmek istediklerini söylediler.

İçeriye girerken, merkezdeki çalışanlardan birisi ziyaretçilere, ayaklarına geçirilmek üzere galoş verdi. Bu da merkezde temizliğe ne kadar önem verildiğin göstergesidir.

Kaynak: İsmail KÖSEÖMER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS