Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
BAŞBAKAN ERDOĞAN, BULGARİSTAN BAŞMÜFTÜSÜ MUSTAFA HACI İLE GÖRÜŞTÜ

BAŞBAKAN ERDOĞAN, BULGARİSTAN BAŞMÜFTÜSÜ MUSTAFA HACI İLE GÖRÜŞTÜ

04 Ekim 2010

Çalışma ziyareti için Sofya'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Müslümanları'nın oyları ile müftü seçilen Mustafa Aliş Haci ile biraraya geldi.

Başbakan Erdoğan ile Başmüftü Mustafa Aliş Haci arasındaki görüşme, basın mensuplarının görüntü almasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

Toplantı çıkışında bir açıklama yapan Bulgaristan Seçilmiş Başmüftüsü Mustafa Aliş Haci, Başbakan'la görüşmelerinin sadece protokol görüşmesi olduğunu söyledi. Aliş Haci, "Başbakan Erdoğan'a yeni bir şey söylemedik. Burada olan bitenleri herkese söylüyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti insan haklarını ve demokrasiyi savunan bir ülke olduğu için medyaya ve yetkililere dile getirdiğimiz sıkıntıyı bugün de dile getirdik. Ümit ediyoruz ki bu konu yakın zamanda halledilir. Yeni konferanstan çekinmiyoruz ancak bu yeni konferansın hem Müslümanlar'ın kabul edeceği şekilde hem de yasalara uygun bir şekilde yapılmasını umuyoruz.
Medyada çıkan haberleri yeniden dile getirdik. Medyada ne söylendiyse aynı şekilde bugün de dile getirdik. Ancak tabiri caizse biraz protokol görüşmesi oldu" ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı ile yaptığı görüşmenin uzaması üzerine Türklerin çoğunluğunu oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Ahmet Doğan ile yapacağı görüşmeyi iptal etti.

Kaynak: CHA


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS