Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
2 MÜFTÜLÜK 4 MÜFT܅

2 MÜFTÜLÜK 4 MÜFT܅

05 Ekim 2010

Mahkemece Yüksek İslam Şura Başkanlığına getirilen Gencev Kırcaali ve Koşukavak Müftülüklerine kendi adamlarını görevlendirdi

Nedim Gencev, Kırcaali İl Müftülüğüne Naim Halil’i atarken, Krumovgrad (Koşukavak)İlçe Müftülüğüne de Halil Celep’i atadığı anlaşılıyor Kardjali.bgvesti.net sitesinin duyurduğu haberde. Haberin devamındad, yeni Kırcaali bölge müftüsünün yerel mahkemenin Ticari Sicil Bürosunda kaydedildiğini, aynı işlemin Krumovgrad için de yapılmak üzere olduğu belirtiliyor.

Gencev, Kırcaali İl Müftülüsü Beyhan Mehmet’in ve Krumovgrad İlçe Müftüsü Nasuf Nasuf’un “medeni” bir biçimde tüm belgelerin ve müftülüklerin malvarlıklarını atamış olduğu yeni müftülere vermelerini istiyor. Olayın “medeni” bir biçimde çözülmesi için de kendilerine noter onaylı davetiye gönderileceğini söylüyor.

Aynı haberde Gencev, Osmanlı İmparatorluğuna ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a da dil uzatıyor. “Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan’a Mustafa Aliş Hacı’nın geri getirilmesi için ısrarla diretmeye geldi. Aliş’in kendisi ülkeyi gezip Türkiye’nin yardımıyla yeniden başmüftü olacağını söylüyor. Burası Osmanlı İmparatorluğu değildir. Bizler Avrupa Birliğine üye bir ülkeyiz ve mahkeme siyasilerin egemenliği altında olmayan bağımsız bir kurumdur”.

Bu gelişmeler üzerine bölgedeki Müslümanlar aşırı rahatsız olduğunu dile getirdiler. Nedim Gencev gibi birini ve onun atadığı kişileri meşru kabul etmeyeceklerini altını çizerek belirttiler. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen bazı vatandaş, gazetemize bu durumun açlık grevinden başlayarak amansız protesto gösterileriyle devam edeciğini, mücadelenin hak yerini bulana dek süreceğini söylediler.


Kaynak: İsmail KÖSEÖMER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS