Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
NAP LÜKS MALİKANELERİ HELİKOPTER İLE DENETLİYOR

NAP LÜKS MALİKANELERİ HELİKOPTER İLE DENETLİYOR

12 Ekim 2010

Bulgaristan'da hazineye bağlı Milli Gelirler Ajansı (NAP) müfettişleri, sahiplerinin sıkı güvenlik tedbirleri yüzünden içine girilemeyen lüks malikaneleri havadan helikopterlerle denetliyor.

NAP müfettişlerinin yaptığı ilk keşif uçuşları sonucu, ülkenin çeşitli bölgelerinde büyük bir bölümü kaçak toplam 800'ün üzerinde lüks malikane belirlendi. Müfettişler bu malikanelerden 140 tanesinin acil olarak araştırılmasını kararlaştırdı.

Yüksek bahçe duvarları, kameralı ve silahlı güvenlik önlemleri ile adeta birer kale gibi korunan söz konusu lüks malikanelerin çoğunun kaçak olduğu, geri kalanının da yıllardır içinde oturulduğu halde resmi kayıtlarda hala inşaat halindeymiş gibi gösterildiği öğrenildi.

NAP Genel Müdürü Krasimir Stefanov, Başbakan Boyko Borisov'un özel izniyle kullanılan hükümet helikopterleri ile yapılacak yeni denetimlerin hazineye 5 milyon avrodan fazla vergi geliri kazandırabileceğini açıkladı.
Başbakan Borisov da kaçak lüks malikanelere el konulacağını veya yıkılacağını bildirdi.
Bulgar basını, sahipleri arasında gümrükçüler, savcılar, yargıçlar ve düşük maaşlı devlet memurlarının yer aldığı lüks malikaneler konusunu uzun süredir gündeme getiriyordu.

Ülkenin güneydoğusunda İvaylovgrad Barajı çevresinde bulunan ve sahiplerinin büyük bölümünü gümrükçülerin oluşturduğu lüks malikanelerden birinin kapısının üzerine "Eğlence Bakanlığı" yazılı bir tabelanın asılması, kamuoyunun tepkisini daha da artırmıştı. Bu arada lüks malikanelerin havadan helikopterlerle denetlenmesi Cumhurbaşkanı Georgi Pırvanov'un da tepkisine neden oldu. Cumhurbaşkanı Pırvanov, konunun hukuk çerçevesinde sonuna kadar araştırılması gerektiğini belirterek, "Ancak saygın bir devlet bu tür yolsuzlukları havadan tespit etmemelidir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: aa


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS