Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
ANAOKULDA SON BAHAR ŞENLİĞİ

ANAOKULDA SON BAHAR ŞENLİĞİ

21 Ekim 2010

Mestnalı “Ştastlivo detstvo (Mutlu çocukluk) anaokulunda son bahar şenliği vardı”

Momnçilgrad’ta (Mestanlı) hizmet veren üç anaokulundan birinde, adına yakışır bir biçimde son bahar şenliği kutlamaları yapıldı. “Birlikte mutlu – Mutlu Çocukluk Anaokulunda” adı altında yapılan şenliğe çok sayıda çocuk, onların ebeveynleri, yakınları, anaokulu eğitimcileri ve öğretmenleri katıldı. Şarkıların söylendiği, dansların edildiği şenlikte yeni bir projeye başlangıç verildi. Anaokulu çatısı altında beş adet atölye; “Masa tenisi”, “Dans”, “Masal anlatan çocuklar”, “Güzel sanatlar” ve “Ebeveynler okulu” kurulacak.

“Birlikte mutlu – Mutlu Çocukluk Anaokulunda” projesi Milli Eğitim, Gençlik ve Bilim Bakanlığının “Etnik Azınlıklara Mensup Çocuklar ve Öğrencilerin Kaliteli Eğitime Eşit Erişim” Programı çerçevesi içerisinde yapılmaktadır. Anaokulun Müdürü Violeta Carova, proje dahilinde Etnik Azınlıklara Mensup Çocuklara ve Öğrencilere Eğitimde Uyum Merkezi tarafından 25 000 levanın verildiği açıklandı. Momçilgrad tarafından belediye, projenin ortak konumundadır.

Proje kapsamında 10 aylık bir süre içerisinde gerçekleştirilecek etkinliklere 90 çocuk ve onların ebeveynleri yer alacak.

Çalışmalar içerisinde projeye katılacak çocuklara ve öğrencilere, edebi metinleri algılama, yenilerini üretme ve özgün düşünce gücünü geliştirme, masa tenisi eğitimi verilerek sporu sevme, sağlıklı gelişme ve çizim dersleriyle sanatı ve el becerilerini genişletme öngörülmüştür. Tüm bunlarla da kaliteli eğitim ve gelişimde eşit fırsat verilmesi amaçlanmıştır. Aynı şekilde spor, eğitim ve güzel sanatlar dışında kültürel etkinlikler ve aile değerlerinin yeniden keşfi, çocuk psikolojisi ve anne, baba ve çocuk arasında ilişkiler de eğitim kapsamına alınmıştır.

Kaynak: İsmail KÖSEÖMER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS