Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
22 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
FEHİM HOROZOV VE PETIR FİLİPOV’A FAHRİ HEMŞERİ UNVANI VERİLDİ

FEHİM HOROZOV VE PETIR FİLİPOV’A FAHRİ HEMŞERİ UNVANI VERİLDİ

21 Ekim 2010

Fahri hemşeri listesine iki yeni isim. Başlangıcı 1939 yılına uzanan ve ilk verilişi 1974 yılında gerçekleşen fahri hemşerilik unvanı verme geleneği bu yıl da devam etti. Çalışmalarıyla gerek yurtiçi gerekse yurtdışında ün yapmış ve şehir ile ülkeye faydalı olmuş kişilere verilen unvan listesine yeni iki kişi katıldı. Bugüne kadar 27 kişi, sağlında veya ölümünden sonra Fahri Kırcaali Hemşerisi ilan edilmişti. Bu yıl bu unvan, Fehim Horozov’a ve Petır Filipov’a verildi.

21 Ekim Kırcaali Günü sebebiyle Kültür Evinde yapılan Belediye Meclisi oturumunda, meclis üyelerinin oylarının tamamıyla, kamuya mal olmuş bu iki kişiye fahri hemşerilik unvanı verildi.

Fehim Horozov, Şubat ayındaki ani ölümünden önce kapatılan Türk tiyatrosunda oyun yazarlığı ve oyun çevirmeni olarak çalışıyordu. Ondan önce de uzun yıllar gazeteci bir geçmişe sahip. Aynı şekilde Horozov iyi bir şiir yazarıydı.

Petır Filipov, uzun yıllardan beri Kültür Evi - Çocuk Yaylı Saz Orkestrası şefi olup, ikinci dereceden “Kiril ve Metodiy” Bulgaristan hizmet nişanına sahip.

Kaynak: İsmail KÖSEÖMER


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS