Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.8112 Lv.
GBP GBP 2.204 Lv.
TRL TRL 0.2618 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
30 Mayıs 2020
HABERLER » Kırcaali
GENÇLİK AKADEMESİNDE LİBERAL POLİTİKALAR EĞİTİMİ BAŞLADI

GENÇLİK AKADEMESİNDE LİBERAL POLİTİKALAR EĞİTİMİ BAŞLADI

08 Kasım 2010

Hak ve Özgürlükler Hareketi Gençlik Kolları Liberal
Politikalar Akademisini başlattı


Avrupa’nın en büyük gençlik kollarına sahip Hak ve Özgürlükler Hareketi Gençlik Kolları, Liberal Politikalar Akademisinin açılışını yaptı. Lofça İline bağlı Lukovit şehrinde 3 ile 6 Kasım arasında Akademinin ilk dönem dersleri yapıtlı. Akademinin açılışını HÖH Gençlik Kolları Başkanı Ceyhan İbryamov yaptı. Misafirler arasında HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Millet Meclisi Grubu Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, Parti Teşkilatlanmasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Riza, milletvekilleri Petya Raeva, Belgin Şukri, Mithat Metin, Merkez Yürütme Kurulu üyesi Arif Aguş, HÖH Organizasyon Birimi üyesi ve eski Gençlik Kolları Başkanı Saliha Emin vardı. Açılışa, üçüncü dönem Lukovit Belediye Başkanlığı yapan Petır Ninçev, Akademinin destekçisi “Özgürlük için Friedrih Naumann Vakfı” Bulgaristan, Romanya, Makedonya ve Moldova Proje Müdürü Peter-Andreas Bochmann ve Bulgaristan ile Makedonya Sorumlusu Asparuh Panov katıldılar.

Bulgaristan’ın çeşitli Yerel ve Bölgesel Teşkilatlarına üye 40 genç, iki eleme süzgecinden geçtikten sonra Akademide eğitim görmeye hak kazandılar. Teori ve Pratik dersler şeklinde geçen eğitim, alanında uzman olan üniversite hocaları ve Avrupa’nın çeşitli üniversitelerinde araştırma yapmış kişiler tarafından yapıldı.

Beş dönem şeklinde öngörülen Akademinin ilk döneminde Liderlik ve Yönetim dersleri uygulamalı olarak yapıldı. Konulara ilişkin ve liberal politikalar üzerine de çeşitli konuşmanlar bildiri okudular, gerçek yaşamdan örnekler verdiler.

Bölgemizden Akademiye girenler arasında Kırcaali, Cebel ve Ardino Gençlik Kolları Belediye Teşkilatı Başkanları Bayram Bayram, Seyfi Mehmedali, Bahtiyar Hocov, Çernooçene, Ardino ve Momçilgrad Teşkilatlarına üye İsmet İsmail, Hafize Mümün ve İsmail Köseömer vardı. Aynı şekilde tüm bu kişiler İl Teşkilatına da üyedir.

Akademinin ikinci dönem dersleri Aralık ayında yine aynı şehirde yapılacaktır.

Kaynak: Köktuğu KUNT


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 29 MAYIS 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:79 389
-Son 24 Saat Test Sayısı:1 725
-Toplam Vaka Sayısı:2485
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:8
-Toplam Vefat Sayısı:136
-Son 24 Saat Vefat Edenler:2
-Yoğun Bakımda Olanlar:20
-Toplam İyileşenler:1015
-Son 24 Saat İyileşenler:51All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS