Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
HÖH MİLLETVEKİLİ REMZİ OSMAN KKTC’NİN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARINA KATILIYOR

HÖH MİLLETVEKİLİ REMZİ OSMAN KKTC’NİN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARINA KATILIYOR

13 Kasım 2010

Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ Milletvekili Remzi Osman Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin /KKTC/ - Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak için KKTC’ne gitti. Türkiye’nin yanı sıra 17 ülkeden parlamenterlerin katılacağa kutlamalar 14 Kasım Pazar günü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun saat 12.00'de Bayrak Radyo Televizyonu'ndan (BRT) yapacağı konuşmayla başlayacak. Aynı saatte 21 pare top atışı yapılacak.
Çeşitli ilçelerde yapılacak kutlama etkinlikleri yarın başlayıp 15 gün sürerek. Etkinlikler 26 Kasım Cuma günü sona erecek. Etkinlikler çerçevesinde, Türk Yıldızları gösterileri, Mehteran bölüğü ve bando konserleri, halk dansları şölenleri, otantik kostüm sergisi, hafif müzik beste yarışması ve futbol karşılaşması yapılacak.
Türk Deniz Kuvvetlerinin TCG Gemlik Firkateyni, TCG Saldıray Denizaltısı ve TCG Bozcaada Korveti kutlamalar çerçevesinde KKTC limanlarında 14-15 Kasımda halkın ziyaretine açılacak. Her yıl kutlama törenlerinde yer alan Türk Yıldızları bu yıl da Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılacak. Yıldızlar, 15 Kasım resmi geçit töreninde saat 11.45’de gösteri yaptıktan sonra saat 12.00'de de Gemikonağı Cengiz Topel Anıtını selamlama uçuşu gerçekleştirecek. Türk Yıldızları, saat 15.30;da da Girne Atatürk Anıtı üstünde uçuş ve gösteriler yapacak.
KKTC ziyareti ile ilgili Kırcaali Haber gazetesine açıklama yapan Milletvekili Remzi Osman ziyareti sırasında KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün İle görüşeceklerini söyledi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS