Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
“TEKLAS-BULGARİSTAN” KIRCAALİ’DE YENİ FABRİKA KURUYOR

“TEKLAS-BULGARİSTAN” KIRCAALİ’DE YENİ FABRİKA KURUYOR

13 Kasım 2010

“Teklas-Bulgaristan” Şirketi Müdürü Metin Deniz yeni inşa edilen fabrika ile ilgili: “ “Teklas-Bulgaristan” Şirketi, Kırcaali’de otomobillere kauçuk ürünleri üreten yeni fabrika kuracak. Fabrikanın gelecek yıl çalışmaya başlaması bekleniliyor. Fabrikaya 13 milyon Leva değerinde yatırım yapılacaktır. Şirket, Avrupa Birliğinde üretilen modern teçhizat için 9 milyon Leva harcayacak. İlk olarak 100 kişi fabrikaya işçi olarak alınacak, tam kapasiteye erişildiğinde ise işçilerin sayısı 300’e çıkacak. “Teklas-Bulgaristan” Şirketi, 2010 yılı için en iyi yatırımcı adayı olmuştur.” dedi.
“Teklas-Bulgaristan” şirketi 2004 yılında kayıtlara geçmiştir. Kauçuk ürünleri üretimi Kırcaali yakınlarında bulunan fabrikanın inşaatından sonra Eylül 2006’da başlamıştır. Mali değeri 21 milyon Leva’dır. Fabrikada 250 işçi çalışmakta.
“Teklas-Bulgaristan” Şirketi sadece ihracat için çalışıyor. İlk ihraç edilen ürünler “Volkswagen Grup” için gönderilmiştir. Bugün üretim “Volkswagen”, “Audi”, “Skoda”, “Seat, “Saab”, “Opel”, “Chevrolet” markalarının fabrikaları için gerçekleştiriliyor. Şirketin “Reno” ve “Fiat” ile imzalı anlaşmaları vardır.
Üretim, otomobil sanayisi için olan ve yüksek kalite göstergesi olan İSO16949 standardı ile gerçekleştirilme.
Sadece 2010 yılı için şirketin yaptığı yatırımlar 8 milyon Leva’ya ulaşacaktır. Şimdiye kadar yatırılan 6,5 milyon Leva, otomobil sanayisi için yeni ürünler üretimi yönündedir. Ülke için tek olan yeni bir sistem de getirilmiştir. 100 yeni işçi işe alınmıştır.
Metin Deniz’e göre, şirkette yabancı dil de bilen yüksek eğitimli uzmanlar çalışmakta. Bu uzmanlar, Kırcaali’ye denetim için gelen otomobil üreticileri temsilcileri ile görülşen kimselerdir.
Ortalama maaş, bölgedeki sanayi maaşlarının üzerindedir. İşçilerin yol ve yemek masrafları karşılanmakta. Şirkette, masa tenisi turnuvalarının gerçekleştirildiği spor salonu da mevcuttur. Yeni futbol sahası da açılmıştır.
“Teklas-Bulgaristan” Şirketinde, işçilere danışma Avrupa sistemi de uygulanmakta. İşçiler kendi tekliflerini yapabiliyorlar. Özel komisyon ise bu teklifleri değerlendiriyor. En iyi teklifler ise ödüllendiriliyor. Her ay en başarılı işçi seçilmekte. Başarılı işçiler ise her 4 yılda bir plaket ve altın ile ödüllendiriliyor.

Kaynak: Kırcali bg vesti


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net




All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS