Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
07 Aralık 2019
HABERLER » Kırcaali
Yüksek İdare Mahkemesi Ahmet Doğan’I suçsuz buldu

Yüksek İdare Mahkemesi Ahmet Doğan’I suçsuz buldu

14 Şubat 2011

Üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin Genel Başkanı Ahmet Doğan, aldığı bir milyon avroluk danışmanlık ücretine ilişkin yargılandığı davada suçsuz bulundu.
Yüksek İdare Mahkemesi (VAS) Doğan’ın Devin kenti yakınlarında kurulan "Tsankov Kamık" baraj ve elektrik santralı projesi için danışmanlık ücreti almasının, "yasal olduğuna" karar verdi.
Mahkeme heyeti, ülkede yankı uyandıran ve yaklaşık bir yıldır süren dava ile ilgili tüm masrafların, Doğan ile suç duyurusunda bulunan parlamento tarafından ödenmesine de karar verdi.
Karar, suç duyurusunda bulunan parlamentonun Rüşvet, Parlamenter Etik ve Çıkar Çelişkisi Komisyonu’na da bildirildi.
Komisyon Başkanı Ataka partisi milletvekili Valentin Nikolov, kararı "hayal kırıklığı" olarak nitelendirdi.
HÖH lideri Ahmet Doğan ise konu ile ilgili yorum yapmadı.

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Ahmet'in hapishane arkadaşı 2011-02-14 17:25:22
Kardeşim niye iftira atıyorsun. Sana kim dedi ki, Ahmet Türkçe bilmiyor diye. Ahmet Doğan çok iyi Türkçe konuşuyor. Bunu benden duyun.
fes 2011-02-14 19:41:46
Yok arkadaşım, hapishane arkadaşıyım diyen adamın yazısıyla benim bir alakam yok. Türkçe bilmemesi konusunda ben Tarafsız arkadaş gibi düşünüyorum.

Ama aklanmış olması çok önemlidir. Demek yolsuzluk iddaları temelsizmiş.
hemseri. 2011-02-14 20:09:12
Kardesim Túrkçe konus, Tarafsiz Özgúr,Cevat Ózgúr gibi kardesler sizler her nasil dúsúnúrseniz óyle dúsúnebilirsiniz Ahmet Doganla okul arkadsiyiz kúçúklúyúmúz beraber geçti Ikinci siniftan Túrkçe Alfabeden tutda turkçe literatur dilbilgisi, turkçe gramer Leksikolojiye kadar tam 7 yillik çoculuk hayatmiz turkçeokulda geçti Ahmed Dogan turkçe okuma ve yazma,da alagciydi Ahmedin turkçesi gayet çok gúzeldir
siz bakin bugún sizin çocuklarinizin Turkçeleri ne kadariyla guzeldir ona buna laf atacaginiza çocuklariniza bakin turkçelerine yardimci olun tabiki Turkçe bilirseniz ilgilerinize Mevlid kandiliniz mubarek olsun ilgilerinizeTesekkurler.
TARAFSIZ 2011-02-14 21:16:13
hemseri. 2011-02-14 20:09:12

Hemşerim, benim Türkçeyi iyi bilip bilmemem hiç önemli değil ama bulgaristan Türklerinin ÖNDERİ durumundaki biri için bu durum çok farklı.Eğer Türkçe konuşursam bulgarların gözünden düşerim endşesiyle Türkçe konuşmaktan çekiniyorsa sanırım çok yanlış düşünüyor.

1984-1990 yılları arasında bulgaristan'da Türkçe konuşmak yasaktı,Türkçe konuşurken yakalandığımızda bir araba dayak ve üsüne 50 leva AKT-para cezası yiyorduk,artık o kabus dolu günler geride kaldı.
Peki bugün neden Türkçe konuşmuyoruz, sorun nedir???

Menekşe,benim oy verdiğim ÖNDERİM kendi anadilini küçümsediği için konuşmuyorsa, (tuz kokmuş) anlamına gelir!!
Kardeşim Türkçe Konuş! 2011-02-14 22:58:25
ABD ve Arap Ülkeleri bastırıyor bu sefer
--------------------------------------------

Her köşe başında dönerci var ya sökmez.
spawn 2011-02-15 10:18:20
Kurtulamadık gitti bu heriftn yaaa senelerdir kanımızı emdi.Senelerdir bizleri korkutarak oy topladi oyunuzu bize verin bize vermezseniz soyle olucak boyle olucak diye bizleri somurdu....
Bakın bugun DPS iktidarda degil ve neyimize mudahale ettiler Hukumet mevlit kandilinde Muslumanlar tatil ilan etti, gitti şişecam fabrikasında yeni fabrika acilisina katildi. Ahmet Dogan devri kapandi.Bulgaristan turklerini bu adamdan kurtarinnnnnnnn.
Spawn Arkadasa:ózel 2011-02-15 14:31:54
Boyko Tirgovisteye Turk Sisecam Holdink fabrika açmis bu fabrikada 1500 kisi çalisacakmis bu guzel bir sey Peeki Fakat Kircaalili halkinin Tutunlerini çuruttu soruyorum sana sise cam in size o çevrede olanlarak faydli bize bir faydasi yokur. Boyko bizim tutunumuzu alsin bize yasam için birseyler dusunsun malimiza Pazar bulsun óyle Magistrala açmyla hazir fabirika açmayla devlet gemisi yurumez geminin kuzeytarafi dolu guneyi bos ise o Gemi yine batar her neyle olursa olsun ki geminin iki tarafinida guzeel bir sekilde dolduracaksinki gemi dúzgún olarak yurusun kardesim mesele budur hiçbirkimse Akil istemez Para ister Yasam ister.
cevap 2011-02-15 14:52:26
Allah Kime acir allah çalisana acir Ahmed kizlarla yasar parasi var amaa o senin bilincin,de havadan sudan konusmakla olmaaz.yavrum Yuksek Mahkeme iradesiyle olur mahkeme suçsuz buluyor ki Ya sen Kimsin ki suçluyacaksin .sen git sarlatan milliyetçilere Skat.tv. anlat kendini kardes seni yalniz onlar anlar. Bill Klintin, Berluskoni ve Ahmed Dogan bunlar Demokrat adamlar Sen górdúnmú bunlardan biri Suçlu oldugunu yook.
deliormanlı 2011-02-15 17:16:17
ingilteredeki amca yazmaya başlamış yine. baksana ahmetin kızlarla olan ilşkisine bile destek. sana da bir şey düşecek diye bekliyorsan zor be dede. ahmetin ne olduğunu bu millet bilir , sen kendini yorma. 20 yıldır başımızda ,daha bir 20 kalsın bakalım. ha ölürse senin gibiler cenazesini bile yine başkan seçer. çanağınız belli ne de olsa
fes 2011-02-15 20:30:16
Siyasi sınıfa girmiş insanları sıradan insanlarla karşılaştırmamak gerek. Onların daha yüksek standartta yaşamaları normaldır. Bir kere maaşlar ortalamanın üzerindedir, her yerde saygı görürler ve sorunlarını daha kolay çözerler.

Dünyanın her yerinde üç aşağı beş yukarı bu böyledir. Ama yolsuzluğa bulaştılarsa iş değişir. Yalnız, yolsuzluğu kim tespit edecek sorusu çok önemlidir. Türkmenbaşı mesela, yolsuluk yapan bakanını suçüstü yaparak herkesin önünde tokatlamıştı.

Demokratik ülkelerde suçun tespitini mahkemeler yapar. Aynen Ahmet Doğan olayında olduğu gibi. Mahkeme iddaları ele aldı ve temelsiz olduklarını açıklayarak Ahmet Doğan'ı akladı. Nokta. Tartışma bitmiştir.
berk 2011-02-15 20:38:39
bize demokrasi ve çağdaşlık altında yutturulan aslında soyguncuların soygun düzeninin allanıp pullanmasıyla beynimizin uyuşturulmasıdır.

Kusmukları yalayarak örtbas etmeye devam edin!
berk 2011-02-15 20:39:33
Hiçbir mahkeme vicdanlardaki suçluları aklayamaz
fes 2011-02-15 23:34:50
İhtilal mi yapalım, yoksa Türkmenbaşı'nı örnek mi alalım? Yol muhtelif.

İnsanlık Proletarya diktatörlüğünü denedi. Netice, milyonlarca insan ölü ve adalet kavramı yerlerde süründü.

İnsanlık ABD'de Joseph McCarthy’nin antikomünist cadı avını yaşadı.Karıkoca bilim adamı Rosenberg’ler sudan bahanelerle idama mahkûm edildiler ve cezalar 1953 yılında infaz edildi. Siyasallaşmış bir yargının nekadar gaddar olabileceğine çarpıcı bir örnektir.

İdda olunduğu üzere otokton halkların haklarına saygı duymayanlara yaptırım uygulayan AB bulgaristan'da siyasallaşmış yargıyı görmezlikten mi gelmektedir?
fes 2011-02-16 00:47:45
Aklını biraz çalıştırsan hakkımda yazdıklarını yazmaz, kendinden utanırdın. Ama malesef düşüncen fasit dağire içinde sıkışmış, bir adım ileriye götüremiyorsun.

Sizin gibi insanların eline siyasi güç geçse ortalığı cehenneme dönüştüreceğinize hiç şüphem yok.
berk 2011-02-16 09:27:35
(AB bulgaristan'da siyasallaşmış yargıyı görmezlikten mi gelmektedir?)

Hiçbir ülkede kesilmeyen AB fonları ne sebeple hangi ülkede kesilmiş ve içine hangi aklanan kişilerin ve partisinin, adamlarının adı karışmıştır, hadi bilin bakalım

(Sizin gibi insanların eline siyasi güç geçse ortalığı cehenneme dönüştüreceğinize hiç şüphem yok.)

Kralların, Sultanların isyancı cumhuriyetçi halk birliklerine tarih boyunca verdikleri cevaptır ilgili halklar Fransız İhtilali gibi hareketlerle kendilerine yüzyıllar boyu cehennem yaşatanlara boyun eğmeyi bırakıp birazda bu cehennemin tadından aristikrot, burjuva ve kaymak tabakaya tattırmaya karar verip dünyayı kökünden değiştirmişlerdir.

Zaten Bulgaristan Türkleri Ahmadius Doghanovich'in birtürlü gelmek bilmeyen, 4 yılda bir hatim şeklinde tekrarlanan cennet tasvirlerinden fazlasıyla sıkılmıştır.
Perperek Papazı Der ki... 2011-02-16 09:57:39
Birileri demiştir ki...
------------------------
maaş aldığım parlamenterlik görevini bile yerine getirmekten aciz olan,
------------------------

Resmi istatiksel v.s. bilgiler kaç para maaş alındığını söylüyor, yoksa gugıl da bulunamamış mı?
berk 2011-02-16 10:35:14
(Resmi istatiksel v.s. bilgiler kaç para maaş alındığını söylüyor, yoksa gugıl da bulunamamış mı?)

Yok bulunmuşturda sorun o değil sorun parlamenterlik görevi için 1 leva bile maaş alındıysa bu alınan ve tutarı çok da önemki olmayan maaş karşılığında ne üretilmiş, hangi icraatların yerine getirilmiş olduğudur yoksa yukarıda bana bu soruyu soran zat beyninde bu cevabı bulamamış mı?

Nedenleri hangisi?, ;
A) Kafatasında mevcut bulunmayan bir beyin
B) Kafatasında mevcut bulunupta işlevden yoksun beyin
C) Beynin ilgili zata yada ilgili zatın beynine bir hayrının dokunmaması
D) HEPSİ

2845PAPAZIMVESALAKIM4544'e gönderin kazanana bir adet beyni olmayan papaz maskotu gönderilecektir. Papazın yanında Ahmadius Doghanovich maskotu ise tarafımızdan ekstra hediyedir.

Dipnot:Her smsin bedeli 0 liradır.
fes 2011-02-16 23:56:43
Mahkemelere güvenmeyelim, kime güvenelim? Meyhane dedikodularına güvenelim ve Robespiyer gibi bir ihtilal yapalım. Hadi bakalım.

Basıtil baskını niyetine Boyana saraylarını basalım. Ve de giotin miotin, kelleler uçsun; özgürlük, eşitlik ve kardeşlik gelsin.

Robespiyer'imiz Berk olsun. Danton kim olsun? Hadi Özgür olsun. Mirabeau ise Karaibraimgil'e uyar. Gerçi Mirabeau olağanüstü bir hatipti, buna karşın bizim Karaibramskinin ne dediğini şimdiye kadar anlayan olmadı.

Mirabeau çok çirkin biriymiş, tiksindirici bir yüzü varmış. Robespiyer'in ise çükü çok ufakmış, neredeyse bir düğme gibi. Babangida gibi palamrkası olanlarla eşit kabul edilmek için ihtilal yapmış. Nekadar başarılı oldu bilinmez. Bir de adamın kafa kesme takıntsı ufacık çük kompleksinden olabilirmiş.

Hadi hayırlı ihtilaller.
berk 2011-02-17 10:03:54
Bir ülkede bir azınlığın anlı şanlı lideri olduğu sanan bunu 4 yılda bir tekrarlayan, azınlıklardan oy dilenme vakti gelinci pılısını pırtısını toplayıp oy dileneceği kişilerin fakirhane kapılarını 4 yılda bir utanmadan, yüzü kızarmadan aşındıran, oy dilendiği kişilerle onların dilinde üç cümle kuramayan, oy dilendiği kişilerin elde avuçta herşeyleri 20 yılda buharlaşırken anlı şanlı birazda andaval liderin malvarlığı listesi metreleri bulan, suratında meymenet bulunmayan sadece vücut uzuvları değil kendiside ufacık olan bir sözde lider varmış. FES'te bu liderin biricik metresiymiş! Böyle lidere böyle METRES!
fes 2011-02-17 22:33:18
Friedrich Engels'ten bile daha fazla dil bilen adamın seviyesi gene yerlerde sürünüyor.

Şaka niyetine pespayelik. Otoktondan geçtik andavala, oradan metres pespayeliğine.
berk 2011-02-17 23:08:29
Kişi başkalarına sunduğu seviyeye tabi tutulur.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS