Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Manisalı hayırsever Keleşoğlu HÖH Genel Merkezi'ni ziyaret etti

Manisalı hayırsever Keleşoğlu HÖH Genel Merkezi'ni ziyaret etti

09 Mart 2011

Bekir-Sacide-Filiz-Hale Keleşoğlu Eğitim ve Yardım Vakfı (BESKVA) Yönetim Kurulu Başkanı, Manisalı hayırsever iş adamı Hakkı Keleşoğlu, Karaağaçlı Belediye Başkanı Sadık Ataklı ile birlikte Bulgaristan'da Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Merkezi'ni ziyaret ettiler.

Ziyaret, İzmir Avrasya Türkleri Derneği Başkanı Mehmet Serbest koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Ziyarette iş adamı Hakkı Keleşoğlu ve Karaağaçlı Belediye Başkanı Sadık Ataklı, Türklerin yoğun şekilde temsil edildiği HÖH Partisi üst düzey yetkililerinden, Bulgaristan'da yaşayan Türkler hakkında bilgi aldılar. Hayırsever Keleşoğlu, Bulgaristan'da yatırıma açık olduklarının altını çizerek, özelleştirilmeyi bekleyen kurum ve kuruluşlar hakkında da bilgi istedi. HÖH Genel Başkan yardımcısı Ruşen Rıza, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bu tür ziyaretler bizlere burada yaşama gücü ve partimize daha sıkı sarılma gücü veriyor" dedi. Rıza, "Partimiz 1990'lı yıllarda kuruldu ve o gün bu gündür büyümeye devam ediyor. Ben partimiz kurulurken henüz daha çocuktum. Partimizin desteği ile eğitimimi aldım. Parti benim elimden tuttu ve bu günlere bu onurlu makama kadar beni getirdi. Bununla gurur duyuyorum. Biz burada insanımızın ırk gözetmeksizin eşit şartlarda yaşaması için mücadele veriyoruz. Elbette ki burada yaşayan Türk müslüman kardeşlerimize sahip çıkarken bizim partimizde Bulgar üyeler de var. Biz onlara da ayrım yapmadan sahip çıkıyoruz" diye konuştu.

TÜRKİYE'DEKİ GÖÇMEN TÜRKLERDEN DESTEK İSTEDİ

Geçmişte burada yaşayan Türklerin çok acı çektiğini, bunu da tüm dünyanın bildiğini ifade eden Rıza, "Bu acıların yeniden yaşanmaması için gece gündüz çalışıyoruz. Bu yıl yine bizi cumhurbaşkanlığı ve yerel seçimler beklemektedir. Biz bu seçime şimdiden değil, göreve geldiğimiz günden itibaren çalışıyoruz. Bu seçimlerden başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz. Türkiye'de yaşayan bir çok Bulgaristan Türkü var. Bizim onların oyuna da ihtiyacımız var. Bu güne kadar destek verdikleri gibi bu seçimlerde de bizi yalnız bırakmayacaklarını ümit ediyoruz. Seçim çalışmalarımızla ilgili yakın tarihte bir Türkiye turumuz olacak. Türkiye'deki derneklerle temaslarımız olacak " dedi.

Manisa'da, Bulgaristan'dan göç eden Türklerin yoğun olarak yaşadığı Karaağaçlı Belediyesi Başkanı Sadık Ataklı da, "Beldemizde her yıl Balkan Türkleri tarihi buluşması ve Bahar Şenliği yapıyoruz. 2007 yılından bu güne kadar 4 bin misafiri ağırladık. Tabi burada bu etkinliğin mimarı olan İzmir Avrasya Türkleri Derneği Başkanı Mehmet Serbeste'e teşekkür ediyorum. Gelecek seçimlerde bize düşen görev ne ise yerine getirmeye hazırız" dedi.

Görüşmelerde hazır bulunan HÖH Millet Meclisi Milletvekili Çetin Kazak, Avrupa Meclisi Milletvekili ve ikiz kardeşi Metin Kazak'ın adına, AB Mecclisinde en iyi ve güçlü şekilde insanımızın temsil edildiğini, Türkiye'ye karşı haksızlık söz konusu olduğunda gereken tepkinin gösterildiğini duyurdu.

Şu an AB parlamentosunda HÖH'nin üç milletvekili var. Bu sayının artması yönde çalışmalar devam etiyor.

Manisalı hayırsever iş adamı Hakkı Keleşoğlu, Bulgaristan'da yaşayan Türklere her konuda elinden gelen desteği vereceğini belirterek, "Burada yaşayan Türklere, Türk iş adamlarının daha çok iş yerleri açıp iş imkanı sağlaması, bu kardeşlerimizin burada daha güçlü bir konumda olmalarının önünü açacaktır.

Buradaki insanlarımıza balık yemeyi değil balık tutmayı öğretmeliyiz. Ben de buradaki kardeşlerimiz, yani sizler için üzerine düşen ne ise yapmaya hazırım" dedi.

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS