Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali bölgesinde 65 milyonluk yol onarımları yapılacak

Kırcaali bölgesinde 65 milyonluk yol onarımları yapılacak

16 Mart 2011

Kırcaali Valisi İvanka Tuşanova, İlde yol projeleri gerçekleştirmede artırılan paraların ek olarak dört projede kullanılacağını bildirdi. Bu projelerin “Bölgesel Kalkınma” Programının üçüncü aşamasında yer aldığı açıklandı. Kırcaali bölgesinde yollar için toplam 65 milyon leva ayrıldığı belirtildi. Projelere göre, Krumovgrad-Golyamo Kamenyane-Avren- Mirtiski, Cebel-Mişevsko-Sinçets bağlantısı yapılan yol kısımlarında onarım ve yeniden yapılandırılma ve Momçilgrad-Krumovgrad yolunda iki yol ayrımının bitirilmesi öngörülüyor. Tauşanova, Smolyan valiliğinin ricası üzere Zlatograd ile Makaza arasında bağlantı kurulması için Fotinovo yolunun da onarılacağını söyledi. 25 kilometrelik Krumovgrad-“Studen kladenets” Barajı yolu da onarılacak. Bunun için 21 milyon leva sağlanmıştır. Şu anda tamiratı gerçekleştirecek şirket seçimi prosedürü yapılmaktadır. Nisan 2012 yılında bitecek olan onarımdan sonra yol, Krumovgrad’ın komşu Haskovo ili ile doğrudan doğruya bağlantı kurulmasını sağlayacak.
Vali Tauşanova, Kırcaali’nin su tesisatında da onarımlar yapılacağını bildirdi.
Bölge Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığının “Ardastroy-Savarona”Şirketler Birliğine avans olarak sağladığı 750 000 Leva ile “Ekzarh Yosif” sokağındaki su boru hattı yenilenecek. Şirketler 400 000 Levalık malzeme hazırlamışlar ve eski boruları değiştirmeye Mart ayı sonunda veya Nisan başında başlayacak. Tauşanova, Entçets yolunun “Kliment Ohridski” sokağında bulunan basınç borusu için 500 000 Leva planlandığını söyledi.
Daha önce Vali’nin, Bakanlıkla yaptığı görüşmelerde tesiste yapılan işlerin sonuçlandırılmasını ve onarımını yapacak yeni inşaat şirketi seçme prosedürü açılacağı kararlandırılmıştı. Bakanlığın yolun yeniden yapılandırılmasını ve su tesisinde kalan işlerin maliyetini üstleneceği öne sürülmüştü.


Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS