Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Türk-Yunan-Bulgar İş Forumu Çanakkale’de Düzenlenecek

Türk-Yunan-Bulgar İş Forumu Çanakkale’de Düzenlenecek

19 Mart 2011

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), bu yıl Çanakkale'de yapılması planlanan 3'üncü Bölgesel İş Forumu'na Bulgaristan'ın da dahil edildiğini bildirdi.
TOBB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yardımcı ve DEİK/Türk-Bulgar İş Konseyi Başkanı Yalçın Egemen, Filibe ve Sofya temasları kapsamında 17 Mart Perşembe günü Türkiye'nin Filibe Başkonsolosu Ramis Şen, 18 Mart Cuma günü de Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz, Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsvetan Simeonov, Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Bayram ile bir araya geldi.
Mustafa Yardımcı, görüşmelerde, iki ülke ilişkilerinde son dönemde durağanlaşan ekonomik ilişkilere ivme kazandırmak üzere KOBİ'ler arasında işbirliğini artırmaya yönelik çalışmalara ağırlık vermek üzere TOBB-DEİK tarafından sektör ve bölge odaklı toplantılar düzenlendiğini bildirdi.
TOBB-DEİK-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 19 Mart 2009 tarihinde imzalanan protokol kapsamında kurulan müteahhitlik, turizm, tarım ve KOBİ'lere yönelik alt komitelerin öngörülen eylem planı çerçevesinde çalışmalar yapması hususunda mutabık kalındı.
Alt yapı müteahhitlik, termal turizm, tarım sanayi başta olmak üzere, yakın dönemde Sofya'da bir toplantı düzenlenmesi hususunda ön temaslarda bulunan heyet, bu yıl Çanakkale'de yapılması planlanan Bölgesel İş Forumu'na Bulgaristan'ın da dahil edilmesi kararını muhatapları ile paylaştı.

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS