Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Yedinci sınıfa kadar bütün gün eğitim görülmesi aşamalı uygulanacak

Yedinci sınıfa kadar bütün gün eğitim görülmesi aşamalı uygulanacak

22 Mart 2011

Eğitim, Gençlik ve Bilim Bakanı Sergey İgnatıv, basına yaptığı açıklamasında “Yeni öğretim yılında ikinci sınıf öğrencileri de bütün gün eğitim görecekler. Bunun 7. sınıfa kadar aşamalı olarak uygulanması öngörülüyor” dedi. Eğitim Bakanı, yeni okul eğitimi anlayışına göre, okul öncesi iki yıl zorunlu eğitim hazırlığı yapılması ve 1-3. sınıflarda not yazılmamasına gayret gösterileceğini belirtti. Sergey İgnatov okul anlayışını şöyle izah etti: “Birinci, dördüncü, yedinci ve onuncu sınıf sonunda verilen dışarıdan değerlendirme notları ve de devlet sınavları daha yukarı ki eğitim aşamasına aday olmak için kullanılacak. Onuncu sınıftan sonra artık öğrenciler ya son sınıfa kadar aynı okulda devam edebilirler, ya da başka bir okulda özel veya meslek eğitimi almayı seçebilirler”.
Bakanın ifadesine göre, şu ana kadar 8. sınıfa kadar eğitim görülen küçük yerleşim yerlerinde belediyeler dilerse, okulun statüsü 10. sınıfa kadar değiştirilebilir. Okuldan öğrenci düşmesi eğilimine karşı yöntemlerden biri bu olduğu açıklandı.
Sergey İgnatov’un sözlerinden her öğrencinin 10. sınıftan sonra eğitimini 2-3 yıl için durdurma imkanı olup, lise eğitiminin ikinci aşamasına devam edebilmesi öngörüldüğü anlaşıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS