Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Deliorman'dan kısa haberler

Deliorman'dan kısa haberler

30 Mart 2011

Şumnu bölgesindeki 668 mekâna sigara kontrolü yapıldı

Son günlerde kontrollerini sıklaştıran Sağlık Bakanlığı görevlileri kapalı alanlardaki sigara yasağının uygulandığı mekânları kontrol etmek üzere 668 mekânı denetlemede bulundu. Şu ana kadar yapılan denetlemelerde 10 mekân sahibinin kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle cezaya çarptırıldığı öğrenildi. Şu ana kadar yapılan para cezası miktarının yaklaşık 1000 leva olduğu öğrenildi. En fazla ihlal edilen yasaklardan biri mekânlardaki sigaranın yasak olduğu bölümlerde de sigara içilmesi olduğu bildirildi. Yapılan açıklamaya göre bu kontrollerin devam edeceği bildirildi.Sırbistan Büyükelçiliğinden Şumnu’ya ziyaret


Belediyenin yaptığı açıklamaya göre yarın Sırbistan büyükelçiliğinde görevli Aleksandar Tsrkvenyakov Şumnu’yu ziyarette bulunacak. Ziyaretleri esnasında Şumnu Üniversitesi ‘Episkop Konstatntin Preslavski’ görevlileri ile bir görüşme yapacağı ve üniversitedeki öğrencilere ‘yeni medya – yeni sorumluluklar’ konusu üzerinde ders vereceği bildirildi. Üniversitede yapacağı bu ziyaretin ardından Şumnu Belediye Başkanı Krasimir Kostov ile bir araya geleceği bildirildi.


7 kişilik grup kablo hırsızlığından yakalandı

Bu sabah saatlerinde polisler bir araba yüklenmiş 300 kg ağırlığında ve 200 metreden daha uzun oldukları saptanan çalıntı kabloya el koydu. Hırsızlar kabloları Varna plakalı bir araçta kaçırırken yakalandı. Şumnu Polisine gelen ihbar üzerine 4 polis arabası ile Kostena ve Drumevo köyleri arasında hırsızları yakaladı. Yakalanan ve gözaltına alınan hırsızların roman oldukları bildirildi. Olay ile ilgili incelemeler devam ediyor.

Kaynak: Fevzi EHLİMAN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS