Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
15 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Avrupa Birliğinin mali desteğiyle 65 000 kişi yabancı dil öğretimi görecek

Avrupa Birliğinin mali desteğiyle 65 000 kişi yabancı dil öğretimi görecek

01 Nisan 2011

İş Ajansı Müdürü Rositsa Steliyanova, mayıs ayından itibaren çalışan yeni 65 000 kişinin ücretsiz yabancı dil veya bilgisayar kullanma kursları görebileceklerini bildirdi. Adayların elinde iş anlaşması bulunması gerekiyor.
Bu imkanı “İnsan Kaynakları Geliştirme” programının en çekici projesi “Ben yapabiliyorum” un devamı olan “Ben daha çok yapabiliyorum” şeması sağlıyor. Bu şemanın realize edilmesi için Avrupa Sosyal Fonu Bulgaristan’a 50 milyon leva veriyor.
Kurslara katılanlar, yabancı dil bilgisiyle birlikte, bilgisayarda metin işleme programları, çizelge yaratmak, veri tabanı oluşturmak, bilgi koruma ve yönetme, elektronik iletişim kurma ve özel yazılımla çalışma becerisi edinecekler. Sunum yapma, ekiple çalışma ve girişimcilik kursları düzenlenmeyecek.
Meslek öğretimleri, din, savunma ve kamu güvenliği, tarım ve ormancılıkla ilgili yeterlik derecesi kazanma kursları hesabına azaltılıyor.
Verilen paralarla ilk önce geçen eylül ayından beri bekleyen 29 bin kişinin öğretimi ödenecek. Kalan paralar yeni öğretim kursları adayları için harcanacak.
Nisan ayının sonuna doğru, çalışan kişiler şeflerinin değerlendirmesine göre, yeni meslek öğrenmeye başlayacaklar. Bunun için Avrupa Birliği 34 milyon leva para sağlıyor. Orta ve büyük şirketler bu projelere kendi mali payı ile katılacaklar. Küçük şirketlere kolaylıklar tanınacak. Böyle bir proje için en çok 391 000 leva harcanması öngörülüyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS