Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaalili Öğretmenler, Bursa Büyükşehir Belediyesini ziyaret ettiler

Kırcaalili Öğretmenler, Bursa Büyükşehir Belediyesini ziyaret ettiler

12 Nisan 2011

Kırcaali ve Mestanlı’dan Bursa’ya gelen öğretmenler, Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlara yönelik çalışmalarıyla ilgili bilgi edindiler.
Kırcaali ve Mestanlı kentlerinden Bursa’ya gelen Nadejda ve Diga okullarının öğretmenleri,Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi belediye binasında, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Neşet Çakmaklı tarafından ağırlanan heyet, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) işbirliğiyle Bursa’daki okullarla ortak projeler gerçekleştirmek amacıyla kente geldiklerini ifade etti. Kırcaali Nadejda Okulu öğretmenleri Özcan Şükri Ahmet, Katya Stankova Georgiva, Svetoslava Georgieva Tsepenişeva ve Türkyan Mümün Şükri ile Mestanlı Diga Okulu öğretmenleri Vanya Naidenova Petrova, Semra Hamdi İsmail, Meral Ahmet Mehmet ve Aysel Ahmet Emin, Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlarla ilgili çalışmaları hakkında Çakmaklı’dan bilgi aldı.
Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşların rehabilitasyonuna yönelik önemli adımlar attığını belirten Çakmaklı, “Engelli hemşehrilerimizi rehabilite ederken, ailelerine de sosyal destek veriyoruz. Belediye çatısı altında Engelliler Şube Müdürlüğü kurduk. Tüm şehirde engellilerin rahat hareket edebilmelerini sağlayacak projeleri hayata geçiriyoruz” diye konuştu.
Çakmaklı herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak, engelli vatandaşlara gereken desteğin her zaman verileceğini ifade etti. Çakmaklı, tarihi binayı gezdirdiği konuklarına Bursa’ya özgü hediyeler de verdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS