Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Taşımacılar, 28 Nisan’da ulusal protestoya hazırlanıyorlar

Taşımacılar, 28 Nisan’da ulusal protestoya hazırlanıyorlar

14 Nisan 2011

Taşımacılardan ulusal protesto kararı. Bulgaristan Otomobil Taşımacıları Birlikleri Derneğinin (BASAT) Yönetim Kurulu üyesi İliyan Filipov, taşımacıların 28 Nisan’da ulusal protesto düzenleyeceklerini bildirdi. Yapılan görüşmede ülke içi, uluslararası ve otomobil taşımacılığı yapan sürücülerin yer alacağı protesto gösterisi düzenleme kararı alındı. Otomobil Taşımacılığı Teşkilatları Birliği (SOAT), Bulgar Taşımacıları Ulusal Birliği ve Bulgar Yük Taşımacıları Birliği protestoya katılacaklarını doğruladı. Protesto organizatörleri, taksi sektörü temsilcileriyle de konuyu görüşecekler. Filipov, taşımacıların davranışının protestolar düzenleyen sivil toplum örgütleri tarafından da desteklendiğini belirtti.

Kurul Başkanı Filipov, “Pazartesi günü toplanıp, protestonun ana organizasyonunu yapacağız. Fikrimiz, protestoya özel otomobillerle katılmak, çünkü yolları kamyonlarla kapatmaya hakkımız yok ve bunu yaparsak, lisanlarımız elimizden alınacak. Büyük yolları kapatıp, devlette bütün ulaştırmayı durdurmayı düşünüyoruz, çünkü hiçbir şekilde bizlere dikkat çevrilmiyor” dedi. Taşımacılar, geçen hafta Başbakan Boyko Borisov’a gönderdikleri mektuba cevap alamadıkları anlaşıldı. Protestoya katılacak olan taşımacılar, akaryakıt fiyatlarını düşürmek için yaptıkları altı önerinin yerine getirilmesini ısrar edecekler.

Bulgar Yük Taşımacıları Birliğinin Başkanı Valentin Byanov, teşkilatın 28 Nisan’da yapılacak protestoda yer alacağı haberini verdi. Kendisi, tüm ulaştırma sektöründen temsilcilerin katılacağı ulusal protesto düzenlenmesi kararından memnuniyetini ifade etti. Taksi ve otobüs taşımacılarının da protestoya katılması bekleniliyor. Byanov, “Biz ne yaparsak, birlikte yapmaya karar aldık. Şu ana kadar istediğimiz hiçbir şey yerine getirilmedi. İstediğimizden hiç birşey almış değiliz. İsteklerimiz hala askıda bulunuyor” diye yakındı.

Bulgar Taşımacıları Ulusal Birliğinin Başkan Yardımcısı Krasimir Lalov, teşkilatın ulusal protesto düzenlenmesini desteklediğini söyledi. Lalov, “BASAT’tan meslektaşların bu kararı aldıklarını öğrendim. Bizler onları destekliyoruz ve tabii ki, protestoda onlara katılacağız” dedi. Ayrıca Lalov, öfkelenen insanların protesto kararı almasını normal buluyor. Birliğin, BASAT yönetiminin toplanmasını ve karar almasını beklediği anlaşıldı. Lalov, “Biz ilk günden beri bu protestoları destekliyoruz. Çünkü insanların sesi duyulması gerekiyor” diye vurguladı. Onun ifadesine göre, taşımacıların istekleri değişmiyor. Krasimir Lalov, taşımacıların Başbakan’a gönderdikleri mektuba cevap almamaları onların kesinlikle protestoya gitmelerine sebep olduğunu söyledi.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS