Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
02 Haziran 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Çocuk Merkezi ile Tekirdağ Bilim Sanat Merkezi arasında ikili ilişkiler sözleşmesi imzalandı

Kırcaali Belediye Çocuk Merkezi ile Tekirdağ Bilim Sanat Merkezi arasında ikili ilişkiler sözleşmesi imzalandı

15 Nisan 2011

Tekirdağ Bilim Sanat Merkezinin davetlisi olarak Tekirdağ’da resmi ziyarette bulunan Kırcaali Çocuk Merkezi öğretmenleri, Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Elisaveta Kehayova, meclis üyeleri Harun Bekir ile Müzeki Ahmet, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Şenol Genç, Milli Eiğitim Müdür Yardımcısı Sadi Esenkal tarafından kabul edildi ve Türkiye eğitim sistemi hakkında bilgi aldı. Heyet, Tekirdağ Belediyesine giderek Belediye Başkan Vekili Ali Kılıç’la görüştüler. Ali Kılıçtan Belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler alan Bulgaristan heyeti Kırcaali’de öğrencilere ve çocuklara yönelik çalışmaları tanıttılar.

15 Nisan Cuma günü, Kırcaali Belediye Çocuk Merkezi temsilen Zlatka Penyova ile Tekirdağ Bilim Sanat Merkezi’ni temsil eden Hüseyin Güler arasında ikili pedagojik ve profesyonel alanında ikili ilişkiler sözleşmesi imzaladı. Daha sonra Kırcaali’li çocuklarının hazırlamış olduğu Batik resimleri, Kırcaali fotoğrafların segisi ile Tekirdağ’lı öğrencilerinin maske sergisinin açılışı yapıldı.

Tekirdağ Bilim Sanat Merkezi ile Kırcaali Belediye Çocuk Merkezi müdürlerinin yapmış olduğu açıklamalarda, imzalanan sözleşmenin amacı öğretim kurumları arasında eğitim ilişkilerini düzenlemek, bu alandaki faaliyetlerini güçlendirmek ve geliştirmek olduğunu belirttiler. Bu amaçlara ulaşabilmek için bazı ortak çalışmalar ve faaliyetlerde bulunacaklarını da bellirttiler. Bu çalışmaların arasında bilgi alışverişinde bulunarak öğrenci eğitiminde öğretmenlerin çalışmalarında daha yüksek başarılara ulaşmalarını; eğitim kurumları ve öğretmenler arasındaki ikili ilişkiler kurmasını ve geliştirmesini sağlamak ve teşvik etmek yer alacaktır.

Öğretmenlerin daha başarılı olması için karşılıklı geziler ve bilgi alışverişi; her branşta bilgi yarışmaları düzenlenmesi; Bulgar ve Türk geleneklerine ait gecelerin düzenlenmesi; eğitim kurumları klüplerinin karşılıklı görüşmeleri; öğrenci tiyatro gösterileri günlerinin düzenlemesi; spor alanında müsabakaların düzenlenmesi gibi çalışmalar öngörülmektedir

Öğrencilerin daha başarılı olabilmeleri için ise ikili öğrenci gruplarının görüşmeleri teşvik edilecek, bayramlarında ve eğitim kurumlarının diğer faaliyetlerinde öğrenci ve öğretmen gruplarının katılmalarını sağlanacaktır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET

BU YIL YAZ TATİLİ İÇİN HANGİ ÜLKEYE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Türkiye
Bulgaristan
Yunanistan
Kendi ülkemde

Anket Başlangıç Tarihi:
2020-06-02
[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 02 HAZİRAN 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:82 914
-Son 24 Saat Test Sayısı:1220
-Toplam Vaka Sayısı:2 538
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:19
-Toplam Vefat Sayısı:144
-Son 24 Saat Vefat Edenler:4
-Yoğun Bakımda Olanlar:17
-Toplam İyileşenler:1 123
-Son 24 Saat İyileşenler:33All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS