Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Milletvekili Lütvi Mestan: “Gelecek hükümet yine koalisyondan oluşacak”

Milletvekili Lütvi Mestan: “Gelecek hükümet yine koalisyondan oluşacak”

18 Nisan 2011

Pazar günü Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin Kırcaali bölgesindeki teşkilatlarından yaklaşık 600 kişinin katıldığı bir görüşme gerçekleştirdi. Dört saatten fazla süren oturumda, partide etkin ve sorumlu olan üyeler ve salondakiler, HÖH’in geleceği hakkında, görüşlerini bildirip önerilerde bulundular.

Kırcaali ilindeki HÖH Belediye Teşkilatı Başkanları, Belediye Başkanları, Yerel Kurul Başkanları, partinin etkin üyeleri ve yandaşları görüşmede yer aldılar. Resmi misafirler olarak, HÖH Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Rıza, Meclis Grubu ve Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, milletvekilleri Remzi Osman, Necmi Ali, Ünal Tasim, Cevdet Çakırov ve Petya Raeva, MYK üyesi ve Ayruş Hacı ve partinin eski Plovdiv milletvekili Fikret Sepetçi hazır bulundular.

Kırcaali ili belediyelerinde bulunan yedi HÖH Teşkilatı Başkanı, partinin yerel durumunu değerlendirmelerinden sonra, önümüzde yapılacak yerel seçimde hedefin yine yedi belediyenin de kazanılması olduğu anlaşıldı. HÖH, Meclis üyelerinin de sayısını koruyup, köy muhtarlarını çoğaltmayı hedefliyor.

Ev sahibi konumundaki Kırcaali HÖH İl Başkanı Bahri Ömer, parti arkadaşlarına HÖH’nin seçimlerde tüm yerel Belediye Başkanı makamlarını, nitelikli çoğunlukta Meclis üyeleri kazanacaklarını vaat etti. Ayrıca Bahri Ömer, “Şu ana kadar HÖH’nin bölünmesine çok denendi, fakat hepsi başarısızdı, şimdi de öyle olacak” diye konuştu.

Aynı zamanda Kırcaali HÖH Belediye Teşkilatı ve Belediye Başkanı olan Müh. Hasan Azis, hükümetin belediyeyi maruz bıraktığını en yönettiği belediyeye yönelik toplam 147 denetimin Bulgaristan genelinde en yüksek olduğundan yakındı. Başkan, “Sofya Belediyesi Kırcaali’yle kıyasla 20 misli daha büyük nüfusa ve bütçeye sahip olduğunu, nedense orada denetim hemen hemen hiç yok kadar azdır. Hükümetin Kırcaali Belediyesine karşı çifte standart uyguladığını, bu yönde düşünmemiz gayet normal” diye belirtti.

Lütfi Mestan, “HÖH yönetimi, hükümete karşı yürüttüğü tarım politikası için ilk güvensizlik oyunu sunmayı düşünüyor” diye açıkladı. Deneyimli siyasetçi, GERB partisi politikasının suç teşkil ettiğini de öne sürdü. Bunun için küçük yerleşim yerlerine yatırımların tamamen durdurulduğunu, tütün üreticilerinin sorunlarının arttığını ve HÖH Belediye Başkanlarına yapılan baskıyı örnek gösterdi. Ayrıca Mestan son dönemde kamuyu meşgul eden, Kasım Dal meselesini, HÖH’ni bölmeyi güden dış bir proje olarak nitelendirdi. Lütfi Mestan, Bulgaristan devletinin tek partili yönetim modelinin başarısız olup, yeniden çok partili veya koalisyon modeline geçileceğini öne sürdü.

Partinin Teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Riza, GERB’in hazırlandığı ve bizzat yönetip uyguladığı polisiye tutumundan dolayı, seçimlerin çok zor geçeceğini düşünüyorum diye konuştu. HÖH tarafından yönetilen belediyelere uygulanan baskıcı ve yıpratma çalışmaları dışında, bunu kanıtlayan en belirgin örneği, GERB Seçim Bürosunun başına İçişleri Bakanı Tsvetan Tsvetanov’un geçmesini gösterdi. Ruşen Rıza, “Tek isteğim ve partimizin çalışmaları, seçmenlerimizin güvenilir ve düzenli geçim kaynağına ve iyi yaşam şartlarına sahip olmalarını istiyorum” diye çok anlamlı dilekte bulundu.

Eski Çevre ve Su Bakanı Cevdet Çakırov, üçlü koalisyon döneminde, kendisinin yönettiği bakanlığın “Çevre” ve “İSPA” programlarından toplam 1,7 milyar Leva almayı başardığını hatırlattı. Çakırov, iktidar partisi GERB'in, ülkenin yönetimini ele aldığından beri bu rakamın 50 milyon Levayı aşamadığını söyledi.

Kırcaali’den önce HÖH yönetimi, Bulgaristan’ın diğer bölgelerinde de benzer görüşmeler gerçekleştirdi.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS