Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Korman İsmailov, DPS parlamento grubundan kovuldu

Korman İsmailov, DPS parlamento grubundan kovuldu

19 Nisan 2011

Geçtiğimiz günlerde Tırgovişte’de gerçekleştirilen Kasim Dal’ı destekleyenlerin toplantısına katıldığı ve Dal’ın görüşlerini desteklediği gerekçesiyle milletvekili Korman İsmailov, DPS meclis grubundan ihraç edildi.
Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (DPS) basın merkezinden yapılan açıklamada, partinin meclis grubu milletvekillerinin yaptığı görüşmede İsmailov’un ihraç edilmesi kararının oy birliğiyle alındığı belirtildi. Yapılan açıklamada, ihraç gerekçesi olarak İsmailov’un parti tüzüğüne ters düşen tutumu gösterildi.
Hak ve Özgürlüklerin parlamento grubu ayrıca İsmailov’a çağrıda bulunarak, parlamentoyu da terk etmesini istedi. Partinin açıklamasında İsmailov’un, ‘bağımsız milletvekili sıfatı, sadece bağımsız aday olarak seçildiği takdirdi kalabilir’, denildi.
Kasım Dal'ın Tırgovişte'deki toplantısına katılan milletvekili Korman İsmailov, hangi safta yer alacağını kararlaştırmak için Ahmet Doğan'dan bir hafta süre almıştı. Partinin Merkez Kurulu toplantısından sonra bir açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, Doğan'ın İsmailov'a karar için bir hafta süre tanıdığını açıklamış Doğan'ın bu hareketini aristokratik olarak değerlendirmişti.


Kaynak: Bulgaristan Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS