Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Çernooçene gençleri, Belediyenin en eski camisini ve en yeni semptini temizlediler

Çernooçene gençleri, Belediyenin en eski camisini ve en yeni semptini temizlediler

02 Mayıs 2011

İki gün içinde yaptığı etkinliklerle Hak ve Özgürlükler Hareketi Gençlik Kollarının Çernooçene teşkilatı yapılışlarından gençler, “Temiz Çevre-Temiz Gelecek” hayırseverlik ulusal kampanyasına katıldılar. Geçen Cuma günü 15 genç, Jitnitsa dolayında bulunan en eski cami olarak bilinen Çıbıklı Camiisinin avlusunda biten ot ve dikenleri temizlediler.

Cuma namazına gelen müminler gençlerin girişiminden duyduğu memnuyeti ifade ettiler ve ilgiyle işlerini izlediler. Mayıs ayının ortasına doğru burada geleneksel Yağmur Duası düzenleniyor. Yaşlılar, “Sizin girişiminiz çok zamanında yapılıyor” diye paylaştılar.
Yerli imam onlara bizzat teşekkürler sundu, gençler ise müminlerden cuma namazında onların daha güzel gelecekleri için dua etmelerini istediler.

Temizlik girişimi Cumartesi günü Çernooçene’nin en yeni semptinin, “Hristo Smirnenski” Lisesi ve “Barışın Bayrağı” Anaokulu dolayısının temizlenmesiyle devam etti.
HÖH Gençlik Kolları Çernooçene Teşkilatının tüm yapılışlarından 35 üye ve yandaş yol kenarına ve yeşillendirilmiş alanlara atılan kitapçıklar, naylon torbaları, plastik kutular ve cam şişelerini bir araya topladılar.

Organizatörler, iki günlük temizlik işine gereken çuval ve eldivenler, katılımcılara yiyecek ve içecek sağladılar.


Kaynak: İsmet İsmail


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS