Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Cebel Kamu Yardım Merkezi ilk yuvarlak masa toplantısını gerçekleştirdi

Cebel Kamu Yardım Merkezi ilk yuvarlak masa toplantısını gerçekleştirdi

05 Mayıs 2011

Cebel’de Şubat ayında “Hristo Botev” Lisesinin binası içinde açılan Riskte Bulunan Çocuklar ve Ailelere Kamu Yardım Merkezi ilk yuvarlak masa toplantısını yaptı. Tartışmanın odak noktası merkezin yeterli kamu yardımı sağlaması, faaliyetinin popularize edilmesi ve de toplumda çocuklara hizmet verilmesi oldu. Çeşitli kamu örgütleriyle görüşen merkezin ekibi, onlarla sabit sosyal partnerlikler kurup, deneyim ve fikir alışverişinde bulunmayı kendine bir ödev olarak belirledi.
Şu ana kadar, merkezin açılışından beri ihtiyacı olan 12 çocukla anlaşma imzalanmıştır. Onların dördü annesi veya babası olmayan ailelerden olup, birisi ise suç olaylarında bulunan bir çocuktur. Sekiz çocuk merkeze anne babaların verdiği dilekçeler üzere, başka dört de “Çocuk Koruma” Ajansı Şubesi’nden yönlendirilerek kabul edilmişlerdir.
Toplantıya Cebel Belediyesi, “Çocuk Koruma” Ajansı, yerel Küçüklerde Suç olaylarıyla Mücadele Komisyonu ve okulların temsilcileri katıldılar.
Merkez yönetimi, toplam beş yuvarlak masa toplantısı yapmayı öngörüyor.
Proje üzere açılan merkez, Avrupa Birliğinin Avrupa Sosyal Fonu tarafından “İnsan Kaynakları Geliştirme” Programı üzere finanse ediliyor. Merkezin kurulmasının ana amacı çocukları koruma sisteminin reformuna katkıda bulunmak ve Avrupa Birliğinde alternatif hizmetler geliştirerek, risk içinde olan çocukların sayısını azaltmaktır.
Proje, Cebel Belediyesi ile işbirliği içinde gerçekleştirilmektedir. Projenin toplam değeri 141 545 Leva. Gerçekleştirilme süresi 12 ay, belediye ise merkeze 5 yıl kullanması için odalar sağlamıştır. Merkezin müdürü olarak Emine Sali göreve getirilmiştir. O, yedi kişilik pedagog, psikolog ve sosyal işçilerden oluşan ekibi yönetiyor.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS