Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
11 Ağustos 2020
HABERLER
KOSOVA’DAN ÜZÜCÜ HABERLER

KOSOVA’DAN ÜZÜCÜ HABERLER

30 Eylül 2006

Değerli hemşehrilerim,

Bu gün basında yer alan bir haber nedeniyle bu açıklamayı yapmak zorunda kalmış bulunuyoruz
Nüfusunun yüzde yüze yakını müslüman olan ve içinde önemli bir Türk nüfusu barındıran Kosova da akraba topluluğumuz Arnavutlar çoğunluğu oluşturmaktadır.Yönetim bize kardeş olan Arnavutların elindedir.
Hal böyle iken Kosova dan gelen haberler fevkalade üzücü ve düşündürücüdür.
Bu habere göre;
Kosova da Eğitim Bakanlığı tarafından okullara coğrafya derslerinde kullanmak amacıyla dağıtılan haritalarda Türkiye nin güneydoğu bölgesi Kürdistan olarak gösteriliyor.
Prizren Bayram Curi İlkokulunda okul duvarlarında asılı duran ve coğrafya derslerinde kullanılan haritalarda Türkiye Cumhuriyeti yerine Anadolli ismi verildiği görülmüştür.
Söz konusu haritalarda Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını oluşturan Anadolu nun kuzeydoğusu Armenia(Ermenistan) olarak gösterilirken,güneydoğu kısmı da Kürdistan olarak yansıtılıyor.Arnavutluk tarih ders kitaplarında da öğrencilere Osmanlı ve Türkler Barbar olarak anlatılan dersler okutuluyor.(Cihan Haber Ajansı)
Rumeli-Balkan Türkleri Federasyonu olarak dost ve kardeş insanların yaşadığı bir ülkede Türkiye Cumhuriyeti ve Türkler aleyhine yapılanları kınıyoruz
Bu yanlışların derhal düzeltilmesini istiyoruz.
Ülkemizde Kosova dan göç etmiş bir çok insanımız yaşamaktadır.Kosovalı hemşehrilerimizin kurduğu bir çok derneğimiz değişik illerimizde faaliyet göstermektedir.
Başta Kosovalı hemşehrilerimiz ve onların kurduğu dernekler olan Prizrenliler,Priştineliler,İpekliler,Gilanlılar,Kosovalılar,Bursa Kosova-Üsküp Türkleri,İzmir Kosova Rumeliler,Salihli Kosovalılar,Türk-Arnavut Kardeşliği,Bursa Mamuşalılar,Kanarya Kosovalılar ve Sakarya Kosovalılar. Olmak üzere tüm dernek ve vakıflarımızı yapılanları pretostoya,konu üzerinde çalışmaya ,yaptıklarını da bizlerle paylaşmaya davet ediyoruz.
Kosova,Türklere ve Türkiye ye düşman bir ülke ya da bir Ermenistan veya Kuzey Irak değildir.Böyle olmasına da asla müsaade etmeyiz.Çünkü Kosova dost ve kardeş Arnavutların idaresinde,Türklerin yaşadığı ve kopmaz gönül bağlarımızın bulunduğu bir ülkedir.
Bu sebeple bir kez daha başta Kosovalı lar olmak üzere bütün hemşehrilerimi ve Türk milletini akıl almaz saçmalıklara karşı tavır almaya ve yanlışların düzeltilmesi için girişimde bulunmaya,yapılanları da kamuoyu ile paylaşmaya davet ediyoruz.Kaynak: Özcan Pehlivanoğlu YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 11 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:13 512
-Aktif Vaka Sayısı:5 073
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:116
-Toplam Vefat Sayısı:459
-Son 24 Saat Vefat Edenler:12

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS