Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Vatandaşlar, Avrupa sağlık kartı yerine geçici tasdikname çıkartabilirler

Vatandaşlar, Avrupa sağlık kartı yerine geçici tasdikname çıkartabilirler

24 Mayıs 2011

Vatandaşlar, yabancı ülkelerde kısa süre için bulunma durumlarında Avrupa sağlık kartı yerine geçici tasdikname kullanılabilirler.
Avrupa sağlık kartının, hazırlanmasını ve teslimiyetini yapacak uygulayıcı şirket seçilince, belge ile doğrulanması gereken, sınır dışında 2 aydan fazla kalacak vatandaşlara çıkartılacak. Yabancı ülkelere daha kısa yolculuklar yapmak için bölge sağlık kasaları geçici tasdikname verecekler.
Tasdikname, Avrupa sağlık kartına özdeş olup, onun süresi kadar 2 ay için geçerli olacak. Bu belge, geçici olarak Avrupa Birliği ülkelerini, Avrupa ekonomi alanı üyeleri ve İsviçre’yi ziyaret sırasında gereken acil veya geciktirilmez tıp hizmeti görülmesini sağlayacak.
Ulusal Sağlık Kasası, 2 aydan daha kısa bir zaman için sınır dışına çıkacak vatandaşları böyle geçici tasdikname almalarını öneriyor. Bu belge, Avrupa sağlık kartının verdiği tıp yardımı kullanma hakkının aynısını veriyor, elde etme prosedürü ise, çok daha hızlı ve kolay.
Kartı çıkartacak uygulayıcı şirket ihalesinin 2 ay sonra bitmesi gerekiyor, o zaman kartların normal tempo ile çıkartılmasına devam edilecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS