Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin yönetimi Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü

Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin yönetimi Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü

27 Mayıs 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketinin Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Riza, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Bu görüşme Manisa şehrinde gerçekleştirilen geleneksel Bahar Balkan Festivali kutlamamaları çerçevesinde oldu. Etkinliğin ev sahipliğini Manisa valisi Celalettin Güvenç yaptı.
Ziyaret sırasında Ruşen Riza, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Manisa milletvekilleri ve ilden Belediye Başkanları ile görüştü. Görüşmelerde Bulgaristan göçmenlerinin problemleri ve kültür, eğitim ve ekonomi alanında ikili ilişkilerin geliştirmesi imkanları ele alındı. Görüşmeler dostane havada geçti, güney komşu ülkesinin Başbakanı Bulgaristan’da üçüncü siyasi gücün Başkanı Ahmed Doğan ile ikili görüşme gerçekleştirmeye hazır olduğunu belirtti. Heyette HÖH’nin organize işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’ndan başka, Genel Başkan Yardımcısı Aliosman İmamov, HÖH Parlamenter Grubu Başkan Yardımcısı Remzi Osman, Smolyan milletvekili Arif Aguş ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Ayruş Haci yer aldılar.
Geleneksel Bahar Balkan Festivalinde Kırcaali, Blagoevgrad, Smolyan, Veliko Tırnovo, Kazanlık, Pazarcık ve Ruse’den amatör folklor ekipleri sahneye çıktılar.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS