Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Sofya Belediyesi, Banya Başı Camisinden hoparlörlerin sesini azaltmalarını isteyecek

Sofya Belediyesi, Banya Başı Camisinden hoparlörlerin sesini azaltmalarını isteyecek

30 Mayıs 2011

Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fandıkova bugün basına, başkentin merkezinde bulunan Banya Başı camiisinin hoparlörlerin sesinin azaltılmasını isteyeceğini bildirdi. Bunun için Fandıkova, Başmüftü Mustafa Aliş Hacı ve Banya Başı Camiisi Encümenliği yönetimiyle görüşeceğini söyledi.
Sofya Belediye Başkanı, “Sosyal gerilimin azalması için elimizden gelen her şeyi yapacağız, hoparlörlerin sesini azaltılması dahi. Bu şekilde iyi diyalogu yenilemiş olacağız. Çünkü vatandaşların dini ibadetlerini yerine getirirken, hoparlörlerden gelen aşırı yüksek sesle toplumsal düzenin bozulmaması gerekiyor” dedi.
Fandıkova, ATAKA partisinin cuma namazı sırasında Müslümanlara saldırdıkları cami önünde düzenlediği mitingle ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.
Sofya Belediye Başkanı, “ Parlamentoda yer alan bir parti tarafından toplumsal düzenin bozulması kabul edilir bir şey değil. Her halde provokasyonlar olmuştur, ama bu düzenin bozulması için kimin suçlu olduğunu asıl yetkili kurumlar söyleyecek. Fakat o mitingin yapılması için izin verilen bir yerin dışına çıkılması cezalandırılmadan kalmayacak” dedi.
Onun ifadesine göre, bu protestoyu organize edenler kanunun izin verdiği en büyük para cezasına çarptırılacaklar.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS