Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Emniyetten “Tatil! Yolda çocukların hayatını koruyalım!” kampanyası

Emniyetten “Tatil! Yolda çocukların hayatını koruyalım!” kampanyası

01 Haziran 2011

Kırcaali Emniyet Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, 1-15 Haziran arası polisin “Tatil! Yolda çocukların hayatını koruyalım!” adlı kampanyasında ildeki yolların denetlenmesi hızlaştırılacak. Polis görevlileri, çocukların bir kısmının tatile çıkıp, trafikte aktif katılımcı olmalarından dolayı riskli davranışta bulundukları zaman müdahale edecekler. Polisin bu operasyonu tüm yaz mevsimi boyunca sürecek. Çocuklar için riskli alanlara ve önceden kazalar olan yerlere yoğun ilgi gösterilecek. Trafik Polisliği bugün 1 Haziran-Dünya Çocukları Koruma Gününde şoförleri gündüz otomobillerini kısa farları açık olarak sürmeleri çağrısında bulunuyor.
Bu yılın başından beri 12 trafik kazasında 13 çocuk zarar görmüştür, onların 5-i yaya, 7-si yolcu ve biri ehliyetsiz motosiklet sürücüsü olduğu bildiriliyor. Kazalar, arabaları yolda uygunsuz hızla sürmek ve yayalara tanınan önceliğe uymamaktan ileri geldiğine dikkat çekiliyor.
Kırcaali ilinde yol durumunun yılbaşından mayısın sonuna kadar analizi geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında ağır kazaların 25, hayatını kaybedenlerin 5 ve yaralananların da 21kişi ile azaldığını gösteriyor. Bu yıl şu ana kadar, 162 trafik kazası olmuş, onlardan 43’ü ağır kaza, ölü yok, 60 yaralı var.
Yolda çocukların zarar gördüğü kazalara neden olarak otomobilin yüksek veya yola uygun olmayan hızla sürülmesi, öncelik tanınmaması, velilerin yeteri derecede çocuklarını kontrol etmemeleri, kemerli güvenlik koltuklarının kullanılmaması, reflektör ve yansıtıcı yeleklerin olmaması ifade ediliyor.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS