Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
“Kadriye Latifova” Türk folklor ekibi çocukları bayramını kutladılar

“Kadriye Latifova” Türk folklor ekibi çocukları bayramını kutladılar

01 Haziran 2011

1 Haziran Uluslararası Çocukları Koruma Gününde “Ömer Lütfi” Kültür Derneği’nin çatısı altında faaliyet gösteren “Kadriye Latifova” Folklor Topluluğunda yer alan çocuklar bayramını kutladılar. Çocuklar söylediği şarkılarla, türkülerle ve oynadığı danslarla doyasıya eğlendiler. Sevdikleri pasta da olunca tam bir çocuk bayramını yaşadılar.

Derneğin müdürü Müzekki Ahmet, çocukların bayramını kutlarken Eylül ayında açılan sanat yılını da bugün kapattıklarını duyurdu. Sayın Ahmet, Dünya Çocuklar Gününde derneğin en küçük Türk kültürü sevdalılarına ve bu kutlamaya maddi destekte bulunan SENİ PRES Firması sahibi Gülşen Ahmet’e de yönetim kurulu adına teşekkür etti. Sayın Ahmet, “Kadriye Latifova” Türk folklor ekibine bir daha gelecek Ramazan Bayramı konseri provaları için Temmuzda yine dernekte toplanacaklarını söyledi.

Ardından ekibin yönetmeni Yüksel Esen ile birlikte çocuklara pasta ve alkolsüz içecekler ikram ettiler. Ayrıca “Ömer Lütfi” Kültür Derneği adından Müzekki Ahmet her çocuğa Türk kültürüne has eserler içeren ve de dünya klasik edebiyatından Türkçeye tercüme edilmiş kitaplar hediye etti. Bu kitapları tatilde evde okuyup, Anadilleri Türkçeyi geliştirmelerini tavsiye etti. Dernek Müdürü, Kırcaali Haber gazetesinin düzenlediği “Benim Hayallerim” kompozisyon yarışmasında birinci kalan Ceyhun Yusuf’u kazandığı dizüstü bilgisayarla çocuklara örnek göstererek, onların da gelecekte eylül-ekim ayında yapılacak yarışmaya katılıp, kazanmalarını diledi.


Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS