Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
22 Ocak 2020
HABERLER » Kırcaali
Lütfi Mestan: “Üçü bir arada seçime hazırız”

Lütfi Mestan: “Üçü bir arada seçime hazırız”

02 Haziran 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, partinin “üçü bir arada” seçime hazır olduğunu açıkladı. Bunu bir seçenek olarak değil, ülke için öncelikli ihtiyaç olduğunu belirtti. Devamında, Hareketin hükümetin genel politikası konusunu oylamaya hazır olduğunu beyan etti.

Deneyimli siyasetçi kesin bir dille sosyalistlerle aralarında güvensizlik oyu konusunda bir görüş ayrılığı olmadığını, hatta iki meclis grubunun da uzun zamandan beri iktidarın yürütmüş olduğu genel politikası için güvensizlik oyunu hak ettiği görüşünün paylaşıldığını dile getirdi. Bunun yanında seçeneklerden birinin yürütülen politikalardan biri üzerinde Haziran ayında ve gerektiğinde hemen Temmuz ayında da hükümetin genel politikası konusunda güvensizlik oylaması yapılabileceğini açıkladı.

GERB’in kendilerini tanımlamalarını – Sonbaharda yapılacak yerel ve cumhurbaşkanı seçimleriyle birlikte genel seçimlerin yapılmasına ihtiyaç duyup duymadıklarını açıkça beyan edilmesi, Mestan tarafından istendi. “Eğer bu durum geçerliyse, o zaman güvensizlik oyu bu sürece doğru gitmenin iyi bir seçeneği ve tam zamanda yapılan bir girişimdir” denildi. Lütfi Mestan, ayrıca artık hiç kimsenin “üçü bir arada” seçim olasılığını öcü gibi muhalefeti karşı kullanamayacağını kaydetti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Varnalı 2011-06-02 12:36:25
Not:-(Sayın editör,sizden rica ediyorum,ne olur Allah aşkına bu yorumumu bari silmeyin.)----;-HALEP SÜRİYEDE İSE ARŞIN SOFYADA,Aliosman İmamofun ellerinde. (Anayasa Değişiklikleri Geçici Komisyonunun başkan yardımcısı seçildiği için.)Hadi arslanlarım,Doğanlar,Mestanlar,İmamoflar, DPS'nin arslan milletvekileri,aynı zamanda AVRUPA BİRLİĞİ MİLLETVEKİLERİ,görelim sizi Sofyadaki Meclis kürsüsünde.
İSTEYİN,ISRARLI OLUN.MERT OLUN!.VURUN YUMRUĞU KÜRSÜYE.BİZ TÜRKÜZ DEYİN VE BULGARİSTANDA TÜRKLERİN ETNİK AZINLIK STATÜSÜNÜ ANAYASAYA, MADDE OLARAK YAZDIRIN.İSTEYİN, TÜRKÇENİN,lise ve üniversitelerde okunmasını isteyin. Devlet kanalından 24 saat türkçe tv. yayın yapılmasını,Türkçenin Bulgaristanda ikinci resmi dil olarak kabul edilmesini isteyin.Korkmayın! DEMOKRATİK KÜLTÜREL ÖZERKLİK AZINLIK STATÜSÜ İSTEYİN.KORKMAYIN! 800 BİN SEÇMENİNİZ SİZİN YANINIZDA,SİZİN ARKANIZDA.SİZİ BİZ OYLARIMIZLA SEÇTİK,MECLİSE GÖNDERDİK.BU GÜNLER İÇİN,HAKLARIMIZIN ALINMASI,ALAMADIĞIMIZ HAKLARIMIZIN TAKİPÇİSİ OLMANIZ İÇİN,SİZE GÜVEN VE OYUMUZU VERDİK.SİZE KEFİL OLDUK,SİZE GÜVENDİK.
GÜN BU GÜN,KÜKREYİN ARSLANLARIM,GÖRELİM SİZİ.DÜNYADA BAŞKA ÖĞRNEYİ OLMAYAN ZORLA BULGARLAŞTIRMA SÜRECİ İÇİNDE(1878-1989 yıllarını kapsayan) ZULÜM GÖRMÜŞ,YERİNİ-YURDUNU BASKI SONUCU TERK ETMİŞ,SUÇU TÜRK VE MÜSLÜMAN OLDUĞU İÇİN,MAHPUSANE VE SÜRGÜN KAMPLARINA GÖNDERİLMİŞ,MİLYONLARCA İNSANIMIZIN HAK VE HUKUKLARINI ARAMA ZAMANI GELMİŞTİR.BU GÖREVİ OYLARIMIZLA,SİZ SAYIN MİLLETVEKİLERİMİZE VERDİK.BİZ SİZE KEFİL OLDUK.HAK ARAMA DAVASINDA,SİZLER'DE BİZİM AVUKATIMIZ OLMAK ZORUNDASINIZ.Kutsal çalışmalarınızda size başarılar,sağlık ve esenlikler dillerim. Saygılar.-Varnalı

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS