Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Sosyolojik araştırmalar, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis’in ilk turda yerel seçimleri kazanacağını gösteriyor

Sosyolojik araştırmalar, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis’in ilk turda yerel seçimleri kazanacağını gösteriyor

02 Haziran 2011

Şehirdeki çeşitli siyasi kuruluşların sipariş ettiği sosyolojik yoklamalar sonuçları, eğer yerel seçim bugün yapılsaydı, Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’in başkanlık makamını daha ilk turda kazanacağını gösteriyorlar. Ankete katılan kişiler, Belediye Başkanının seçmenlerin %60 desteğini kazanmış durumda olduğunu belirtiyorlar. Hak ve Özgürlükler Hareketinin (HÖH) başka her hangi bir adayının ise Kırcaali Belediye Başkanı olabilmesi için seçimin ikinci turunda da yarışması gerektiğini söylüyorlar.
Aslında bugünkü sosyolojik yoklamaların gün yüzüne çıkardığı sonuçlar hiç de sürpriz değil. Daha bir yıl önce yapılan geniş bir sosyoloji araştırması, Hasan Azis’in Kırcaali Belediyesi nüfusunun %63’ünün güvenini kazanmış olduğunu gösterdi. Ayrıca nüfusun daha %20’si ona kısmen güven sağlıyordu.
Bu araştırma, Belediye Başkanının çeşitli etnik gruplara ait insanlar tarafından beğenildiğini gösteriyor, bu da onun Kırcaali şehrini bayındırmak için verdiği emeklerden ileri geliyor.

Hasan Azis’in mahkemeye verilmesine sebep olan Su Aynası için Kırcaalilerin %80’ninden fazlası onu destekliyor. Gözlemciler, Hasan Azis’e karşı düzenlenen karalama kampanyası denemelerinin hiç de onun reytingini etkilemediğini rapor ediyorlar.

HÖH yöneticileri, iktidar GERB partisinin Belediye Başkanının seçime katılmasını engelleyerek, yerel seçimi kazanmayı umduğunu öne sürüyorlar. GERB’çiler, Hasan Azis’in muhtemelen hüküm edilmesinin onu üçüncü dönem Belediye Başkanı olma adaylığından vazgeçtireceğini ümit ediyorlar. HÖH’nin yerel merkez yönetiminden, Hasan Azis’e karşı daha başka davalar açılaması ihtimalini de belirtiyorlar. Amacın, onun psikoloji açıdan yorulmasını sağlayarak, sonbahardaki seçim yarışına katılmasını engellemek olduğunu savunuyorlar.

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS