Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Krumovgrat Belediyesi, riskte bulunan çocuklar için 840 000 Levalık proje gerçekleştirecek

Krumovgrat Belediyesi, riskte bulunan çocuklar için 840 000 Levalık proje gerçekleştirecek

02 Haziran 2011

Krumovgrat (Koşukavak) Belediye Başkanı Sebihan Mehmed, “Krumovgrat Belediyesinde Çocuklara ve Velilere Entegre Edilmiş Sosyal Hizmetler Sağlamak” projesinin finanse edilmesi için Emek ve Sosyal Politika Bakanlığının “Sosyal İçerme” Müdürlüğü ile sözleşme imzaladı. Proje, 840 000 Leva değerinde. Bu proje ile, 0’dan 7 yaşına kadar fakir ve sosyal riskte bulunan ailelere ait çocuklara ve de özürlü olanlara okula hazırlık yapmaları için yardımcı olunacak.

Ağır sosyal durumu yüzünden riskli sosyal gruplara ait çocuklar okul çağına gereken temel hazırlık olmadan erişiyorlar. Proje çalışmaları sayesinde onların sağlığı korunacak ve eğitim almalarına imkan yaratılacak, bu da çocukların durumunu iyileştirilecek. Proje, bu çocukların anne babalarıyla okul yaşına gelmeden maksatlı çalışılmasını öngörüyor.

Projeyle ilgili sosyal hizmetleri 0-3 yaşındaki çocuklarla ve de 3-7 yaşındakiler ve onların anne babalarıyla çalışmalar içeriyor.

Projenin amaçlarını yerine getirmek için Krumovgrat’ın merkezinde, “Dimitır Blagoev” sokağında bulunan bir bina tamir edilecek. Proje çalışmaları bu binanın birinci katındaki odalarda gerçekleştirilecek, onlara engelli çocuklar da ulaşabilecek. Yine burada Engellilere Erken Müdahale Merkezi kurulacak. Katta mevcut tuvaletler onarılırken, engelliler için de ayrıca iki tuvalet yapılacak. Bina girişinde tekerlekli sandalye odası olacak.
Ayrıca hekim, ameliyathane, psikolog ve de logoped odası, Engellilere Erken Müdahale Merkezi, engellilerin velileri için oda, öğrenim görme odası ve metodolojik çalışma odası kurulması öngörülüyor.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS