Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Mestanlı “Nov Jivot” Kültür Derneği ve Belediye Çocuk Merkezi, Toşko adına konser sundular

Mestanlı “Nov Jivot” Kültür Derneği ve Belediye Çocuk Merkezi, Toşko adına konser sundular

05 Haziran 2011

Mestanlı (Momçilgrat) “Nov Jivot” Kültür Derneği ve Belediye Çocuk Merkezi dün akşam 8 yaşındaki ağır hasta Todor Çauşev’e yurt dışında tedavi olması için gereken parayı toplamasına katkıda bulunmak için hayırsever konseri sundular. “Nov Jivot” Derneği Başkanı ünlü ressam Kamber Kamber, konserde toplam 12 folklor topluluğunun yer aldığını bildirdi. Bunlardan Türkçe Türküler Grubu, Türk Halk Oyunları, Bulgar Halk Oyunları, Disko Bale Grubu, Balkan Oyunları Grubu, Çocuk Tiyatro Grubu, Nuray Yusuf'un yönettiği Rodop Esintileri Halkoyunları Grubu ve Metin Hasan’ın yönettiği “Zeybekler” Grubu.

Kamber, Toşo’ya adanan bu konserin aslında “Nov Jivot” Kültür Evinin sezonu kapatma konseri olduğunu dile getirdi.

Konser için satılan biletlerden 1000 leva civarında para toplanıldığını belirtti. Ayrıca dernekten Nedka Vızgeçeva ve Belediye Çocuk Merkezi’nden Detelina Rıtova’nın başka kurumlar, özel şirketler ve ayrı kişilerin katıldığı Toşo için yardım kampanyası gerçekleştirdiklerini bildirdiler.

Mestanlılı Todor, beyin felcinden hasta ve yürüyemiyor. O burada birkaç ameliyattan geçti, fakat yürüyemedi. Onun velileri İsrail’de bir klinikle bağlantı kurdular, nisan ayında çocuğa bir prosedür uygulandı. Todor, oradaki tedaviden sonra artık ilk adımlarını atıyor. Anne babası İsrail’deki bu klinikte tedavi gören çocukların yürüdüklerini dair bilgi edinmişler ve Toşko’nun da başarılı bir prosedürden sonra yürüyeceğine inanıyorlar.
Toşko, Temmuz’un başında tekrar İsrail’e gitmesi gerekiyor, fakat tedavinin ikinci kısmı 12 262 Euro’ya mal olacak. Çocuğun yakınları, hayırsever insanların yardımlarına güveniyorlar. Toşko büyüdüğünde kendisi gibi hasta çocuklara yardım etmek için hekim olmak istiyor. Bunu da çocukların sağlığının insanların hayırseverliğine bağlı olmaması için ücretsiz yapacağını söylüyor.

Toşko’nun hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olmak isteyen herkes bunu,
BIC: STSABGSF, leva için BG 37STSA93000019160028, Euro için BG 78STSA93000019160745 hesap numaralarını kullanarak, yapabilir.

Ayrıca GLOBUL, VIVACOM ve M-Tel aboneleri, Toşko’ya bağış edilen DMS TOSHI içerikli, 17 777 numaraya SMS gönderebilirler. Bir mesajın fiyatı Katma Değer Vergisiyle beraber 1,20 leva.Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS