Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Eray Halil, İtalyanca Milli Olimpiyatında ikinci oldu

Eray Halil, İtalyanca Milli Olimpiyatında ikinci oldu

09 Haziran 2011

Kırcaali “Hristo Botev” Yabancı Diller Lisesinde 11 A2 sınıfta okuyan öğrenci Eray Halil, İtalyanca Milli Olimpiyatında ikinci yeri kazandı. O ve okutmanı Nuray Sadulov İtalyanca yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirme seremonisine davet edildiler.
Seremoni 8 Haziran 2011 tarihinde Sofya’da İtalya Cumhuriyetinin Büyükelçiliğinde gerçekleşti. İtalya’nın Bulgaristan Büyükelçisi Stefano Benatso, yarışmayı kazanan öğrencileri tebrik etti. O, Bulgaristan’da gençlerin yabancı dil öğrenip, yurt dışında kullanmaları için verilen imkanlar hakkında konuştu. İtalya Büyükelçisi gençlere dünyayı gezip, başka kültürler görmelerini, Avrupa gelenekleriyle tanışmalarını, fakat anavatanında da kendilerini realize etmeye imkanlar bulmalarını diledi.

Eğitim, Gençlik ve Bilim Bakanı Sergey İgnatov da İtalyanca Olimpiyatında yer alan öğrencileri kutladı ve hepsinin de başarılı plduklarını vurguladı. Bakan’ın ifadesine göre, onların Milli Olimpiyata katılmaları İtalyan Dilini çok iyi bildiklerini gösteriyor.

Eray’ın olimpiyatta ikinci yeri İtalyancayı birinci yabancı dil olarak okuyan öğrencilerle yarışarak kazanması göz önüne getirilirse, onun ve öğretmeni Nuray Sadulov için büyük başarı sayılıyor.Eray, Dante ve Bokaço’nun dilini ikinci yabancı dil olarak okuyor, fakat bu durum onun İtalyancayı yüksek seviyede bildiğini göstermesine engel olmadı. Eray, Kırcaali ilinden ödül kazanan tek öğrenci oldu ve şehrin ve okulun ününü milli ve uluslararası düzeyde arttırdığı için Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ve Vali İvanka Tauşanova’dan teşekkürname aldı.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS