Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
İzmir - Sofya arası uçak seferleri başlıyor

İzmir - Sofya arası uçak seferleri başlıyor

11 Haziran 2011

AK Parti‘nin Balkan göçmeni İzmir milletvekili adayı Rifat Sait, Balkan Göçmenlerini sevindirecek projelerini açıkladı.

AK Parti İzmir milletvekili adayı ve Balkan Derneği Başkanı Rifat Sait, "Hemşerilerimize iki önemli müjdemiz var. Başbakanımız Sayın Tayyip beyle görüşüldü. Bulgaristan vatandaşı olan ve İkâmet Tezkeresi ile Türkiye‘de ikâmet eden soydaşlarımıza Türk vatandaşlığına müracaat hakkı tanındı. Ayrıca, Sofya‘ya ve Üsküp‘e İzmir‘den haftanın iki günü direk uçak seferleri başlıyor." dedi.

Rifat Sait, "Türk soylu Bulgaristan vatandaşlarının, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sayılmasına ilişkin sorunlarımızı Sayın Başbakana aktardık. Bölünmüş ailelerin sorunlarının olduğunu ilettik. Uzun zamandır Balkan Türkleri vatandaşlık mağduriyeti yaşıyordu. Bu ve benzeri sorunlar kapsamında Sayın Erdoğan, ilgili yerlere talimat vererek girişimleri başlattı. İzmir‘de sayıları 250‘yi bulan ailenin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık hakkı elde etmesi için fırsat sağlanacak." diye konuştu.

SOFYA‘YA VE ÜSKÜP‘E İZMİR‘DEN DİREK UÇUŞLAR BAŞLIYOR

AK Parti İzmir Milletveki adayı Rifat Sait, Bulgaristan‘ın başkenti Sofya ve Makedonya‘nın başkenti Üsküp‘e İzmir‘den direk uçak seferleri başlıyor.Bu güzel müjdeyi İzmirlilerle paylaşmak istedik.Ulaştırma Eski bakanımız Sayın Binali Yıldırım‘ın desteği ile bu sonuca ulaştık.Sayın bakanımıza teşekkür ediyoruz.dedi. Rifat Sait, "Ağustos ayından itibaren her hafta Pazartesi ve Cuma gleri Sofya ve Üsküp‘e direk seferler başlıyor.Fiyatlar 100 lira dolaylarında olacak. Artık rahatlıkla İzmir‘den Balkanlara gidilebilecek." dedi.

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS