Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Yerel seçimlerde, HÖH adayları köy toplantılarında belirlenecek

Yerel seçimlerde, HÖH adayları köy toplantılarında belirlenecek

13 Haziran 2011

Gelecek seçimlerin ele alındığı Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (HÖH) Merkez Kurulu oturumundan sonra Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Riza basına yerel seçimlerde HÖH adayları göstermek için önerilerin partinin genel toplantılarında değil de, ayrı ayrı yerleşim yerlerinde yapılan köy toplantılarında yapılacağını bildirdi.

Bu köy toplantılarında HÖH’nin üyelerinden başka, köyün veya semtin tüm sakinlerinin de yer alabileceğini belirten Sayın Riza, amacın en iyi, saygın adayın gösterilmesi olduğunu vurguladı. Önerilerin 15 Ağustos tarihine kadar yapılıp, partinin İl Teşkilatına bildirilmesi gerekiyor. Bundan sonra önerilen adaylar 15 Eylül’e kadar Merkez Yürütme Kurulu tarafından onaylanması bekleniliyor.

HÖH’nin Genel Başkan Yardımcısı Hristo Biserov, bu kuralların parti yapılışları dışında da aday gösterilmesine imkan verdiğini ifade ederek, onların Cumhurbaşkanı seçimlerine geçerli olmadığını açıkladı. Merkez Kurulunun, HÖH yönetiminin Cumhurbaşkanı seçimine partinin nasıl bir şekilde katılacağını kararlaştırmasına hak tanıyacağı anlaşıldı.

Yerel düzeyde HÖH’nin GERB ile koalisyona girmesi olasılığı sorusuna, Genel Başkan Yardımcısı Lütvi Mestan, “Bir Belediyenin en iyi çıkarına göre esnek bir politika yürüteceğiz” diye cevapladı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS