Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
“Orfeyus’un Gecesi” festivalinde, Orlin Goranov ile Mariyana Popova sahneye çıktılar

“Orfeyus’un Gecesi” festivalinde, Orlin Goranov ile Mariyana Popova sahneye çıktılar

13 Haziran 2011

Yüzlerce Momçilgratlı ve misafirler geçen cuma akşamı, Tatul köyü yakınında bulunan Orfeyus Tapınağında düzenlenen geleneksel “Orfeyus Gecesi” ne katıldılar. Seyirciler ünlü pop sanatçısı Orlin Goranov ile yıldızların altında “Dünya İki İnsan İçin” şarkısını söylediler. Sıcak Haziran gecesinde dört kişilik İntro grubu Vivaldinin “Yılın Mevsimleri” ni ve Mariyana Popova en yeni şarkılarını seslendirdiler. Momçilgarat’a konuk sanatçılar hit parçalarını okudular, çocuklar ve yaşlılar dans ettiler.
Momçilgrat (Mestanlı) Belediyesi, bu yıl beşincisi yapılan “Orfeyus Gecesi” müzik festivalinin girişimcisi ve organizatörüdür.

Orlin Goranov sahneden, “Tüm dünyayı gezdim, fakat Tatul olağanüstü güzelliğe sahip. Havanın bu kadar temiz, dağın bu kadar huzur verdiği başka bir yer görmedim” dedi. Mariyana Popova ise, “Bu yer çok özel, burada yaşadığınız için mutlu olmalısınız” diye ifade etti.
İlk defa festival, Mestanlı’dan çok yetenekli bir çocuğun söylediği şarkıyla açıldı. “Orfeyus’un Gecesinde” mikrofonu eline Meylin Adem aldı.

Mestanlı Belediye Başkanı Müh. Erdinç Hayrulla küçük yeteneği seslendirdiği muhteşem parça ve bu kadar çok insan karşısında sahneye çıkma cesaretinden dolayı kutladı.

Festival, gelecek 2012 yılında da Haziran ayının başında gerçekleştirilecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS