Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
AA Edirne Bölge Müdürlüğü'nün Hazırladığı Balkan Ülkeleri Fotoğraf Sergisinin İlk Ayağı, Bulgaristan'dan Başlayacak

AA Edirne Bölge Müdürlüğü'nün Hazırladığı Balkan Ülkeleri Fotoğraf Sergisinin İlk Ayağı, Bulgaristan'dan Başlayacak

21 Haziran 2011

Anadolu Ajansı Edirne Bölge Müdürlüğü, Edirne ve Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştireceği Balkan ülkeleri fotoğraf sergisi, Bulgaristan'ın Kırcaali kentinden start alacak.

Anadolu Ajansı Edirne Bölge Müdürü Derya Sarılarlı kuratörlüğünde başlatılan projeyle, Edirne ve Türkiye'nin Balkan ülkelerinde tanıtılması amaçlanıyor. Yerel tatlardan, kültürel ve tarihi ögelere, dini hoşgörüden el sanatlarına yaklaşık 50 fotoğrafın yer alacağı "Ata Yadigarı Eşsiz Emanet: Edirne" adlı sergi, Bulgaristan'ın Kırcaali kentinden başlayacak. Tüm Balkan ülkelerine ulaşmayı hedefleyen sergi projesinde AA Bölge Müdürü Derya Sarılarlı, muhabirler Rahmi Cinokur, Salih Baran ve Hakan Mehmet Şahin ile yurt muhabiri Muhsin Sağlam'ın fotoğrafları yer alıyor.

Alüminyum baskı tekniğiyle bastırılan fotoblok fotoğraflar Edirne Valisi Gökhan Sözer, Türkiye'nin Filibe Başkonsolosu Ramis Şen, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı, Anadolu Ajansı Görsel Haberler Daire Başkanı Ömer İlhan Tekdal ve çok sayıda davetlinin katılımıyla 22 Haziran Çarşamba günü Kırcaali KRIG ksanat Fotoğraf Galerisi'nde açılacak.

Öte yandan, sergi fotoğraflarının yanı sıra içerisinde yine 100 kadar Edirne fotoğraflarının yer aldığı prestij kataloğunun baskısı da gerçekleşti. Katalog yurt içi ve yurt dışında sergiyi gezme imkanı bulunmayan gazeteci, yazar, sanat adamı, eleştirmen, siyasetçi pek çok kişiye gönderilecek.

Balkan sergisinin Bulgaristan'dan sonraki ikinci durağı Yunanistan'ın Gümülcine kenti olarak belirlendi.

Kaynak: aa


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS