Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Yarın rehabilitasyonu yapılan Momçilgrat-Krumovgrat yol kesiminin şeridi kesilecek

Yarın rehabilitasyonu yapılan Momçilgrat-Krumovgrat yol kesiminin şeridi kesilecek

21 Haziran 2011

Bugün Kırcaali Valisi İvanka Tauşanova basınla yaptığı toplantıda, “Yarın öğlende Momçilgrat Belediyesinin Botka köyü yakınında Başbakan Boyko Borisov, tamamen rehabilitasyonu yapılan 18,2 kilometrelik Momçilgrat-Krumovgrat yol kesiminin şeridini kesecek. Bu kesim Yunanistan yönünde Kırcaali-Momçilgrat-Krumovgrat-İvaylovgrat-Slaveevo-Kiprinos uluslararası yolun bir parçası. Yol kesiminin resmi açılışına Başbakan ile birlikte Bölge Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Rosen Plevneliev de katılacak” diye bildirdi.

Tauşanova, “Yol kesiminin onarımı ve rehabilitasyonu tam 118 gün içinde tamamlandı. Yolun tamirine Ağustos ayında başlandı, Kasım sonunda ise hazırdı. Yol kesimini şimdi mülkiyet belgesi ele alınınca açıyoruz, çünkü o inşaat işlerinin kalitesini garanti ediyor” dedi.

İl Yol Yönetimi Müdürü Müh. Radostin Lambrev, “Proje, “Pıtinjenering” Ltd. Şirketi tarafından gerçekleştirildi. Şirketin gördüğü iş Katma Değer Vergisiyle birlikte 9,2 milyon değerinde. İnşaat işlerin gözetimini “Ekoinjenering” yaptı. Rehabilitasyon, etrafta bulunan yerleşim yerlerinden 160 000’den fazla kişiye ve Kırcaali’nin misafirlerine rahat ve güvenilir bir yolculuk sağlıyor. Yol kesimi boyunca 3 746 metre uzunluğunda elastik duvar monte edilmiştir. Ayrıca dikey düzeyde ışıklı işaretler ve yatayda yol işaretleri koyulmuştur.

Nanovitsa ve Zvezdel maden ocağına ve Tokaçka’ya yollar ayrılan dönemeçlerin ikisi, ek şeritlerle şekillendirilmiş” diye bilgilendirdi.

Rehabilitasyon, Avrupa Birliğinin “İkinci ve Üçüncü Sınıf Yolların Yeniden Yapılandırılmasını ve Rehabilitasyonunu Destekleme” şemasına göre yapılan hibe ile gerçekleştirildi. Bu şemadan ülkeye ayrılan mali araçlar 501 milyon levadan fazla ve Bölgesel Kalkınma Avrupa Fonu tarafından “Bölgesel Kalkınma “2007-2013” Yürütme Programınca sağlanılıyor.

Yol Altayapısı Ajansı gelecekte aynı uluslararası yol üzerinde daha ek kesimlerin rehabilitasyonunu da öngörüyor.


Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS