Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
10 Aralık 2019
HABERLER » Kırcaali
Komuniga’nın genç imamı Sunay Akif, Müslümanları sevgiye çağırıyor

Komuniga’nın genç imamı Sunay Akif, Müslümanları sevgiye çağırıyor

27 Haziran 2011

25 yaşındaki Sunay Mehmed Akif, Çerneooçene Belediyesine bağlı Komuniga (Kuşallar) köyünün dört aylık yeni imamı. Genç adam bu göreve köyün imamı Şükrü Hoca felç olunca onun teşvikiyle Bölge Müftülüğü tarafından tayin edilmiş. Kuşallar’ın nüfusu yaklaşık 2000 kişi, köyün camisi cuma namazlarında 70 civarında Müslüman’ı bir araya topluyor.

Sunay Akif Komuniga köyünde yaşıyor. O, imamlıktan başka, felç olduktan sonra tamamen yatağına çakılı kalan annesinin 3 yıldır özel bakıcılığını yapıyor. Genç imam bununla ilgili, “Bu durumu ben Allahü Teâlâ’nın bana büyük bir nimeti olarak kabul ediyorum. Çünkü bir yandan evde anneme itaat ediyorum, öbür yandan kendimi dini açıdan geliştirmek için okuma zamanı buluyorum. Hani Veysel Karani’yi duymuşsunuzdur. Onun annesi kör ve Veysel Karani onu yalnız bırakamadığından Peygamber Efendimizi görememiştir. Bu olaydan anne babaya itaatın önemini anlıyoruz. Peygamber Efendimiz, “Ümmetimden öyle bir kişi (çoban) var ki, o kıyamet günü gütmüş olduğu hayvanların vücudundaki kılları kadar insanı şefaat edecek, kurtaracak azaptan. O, Hırkai Şerifiyi giysin, ümmetime dua etsin” diye vasiyet ediyor. Bugün aynı kişiler Peygamberimizin hırkasını giyiyorlar ve dua ediyorlar. Kuranı Kerimde yine buyuruyor ki, “Anne, babanız size, bilmediğiniz bir halde, cahillikle Allah’ın emirlerini men etmek isterlerse, onlara itaat etmeyin. Allah’ın emirlerini yerine getirin, dünyada onlarla iyi geçinin. Dönüşünüz Allah’a olacak. Anne babanıza nimetlerle yardım edin” dedi.

Sunay Hoca, özel bir dini eğitim almadığını, dini bilgilerini eski Kuşallar’ın imamından ve kendi kendini geliştirerek elde ettiğini belirtti. O, “Şükrü Hoca bu konuda beni her zaman destekledi. Nasıl, sahabeler, Hz. Ömer’in namaz kıldırmasını istediklerinde o: “Hayır. Ben Ebu Bekir’i uygun görüyorum” demişti, Şükrü Hoca da bana, “Ben namaz kıldırma hakkımı sana veriyorum. Köyde cemaatin başında seni görmek istiyorum” dedi. Allah razı olsun, Bölge Müftülüğünden ve köydeşlerimden de destek gördük, yani Müslüman toplumu içindeki birlik söz konusu” diye paylaştı. Genç imam, bu işin eğitimini almaya kesin kararlı. O, “İşimizi iyi yapmak, hepimizin borcudur, özellikle görevimiz dinle ilgili olunca taviz veremeyiz. Müslüman dinini en güzel şekilde insanlara örnek olma açısından göstermek zorundayız. Allahü Teala Kuran’da, “Ben yeryüzünde halife yaratacağım” derken, Allah’ı temsil edecek insanlardan bahsediyor. Aslında hepimiz Allah’ı temsil edebiliriz, özellikle Allah’ın dinini yaşayanın temsil etmesi gerektirdiğini düşünüyorum” diye ifade etti. Onun yeni eğitim yılından itibaren Momçilgrat (Mestanlı) İlahiyat Lisesinde gıyaben öğretim göreceği açıklandı.

Sunay Akif, Hz. Muhammed Mustafa’nın yoluna yaklaşık 5 yıl önce koyuluyor. Buna bir olay sebep oluyor. Bir gün o, şu anda Haskovo’da yaşayan, gene Kuşallarlı 23 yaşındaki Necip Şaban adında bir dostunun cep telefonunda Arapça “Allah” yazısını görüyor. Arkadaşı ona “Bu yazıyı biliyor musun?” diye soruyor ve Sunay Hoca utancından bilmediğini söyleyemiyor. Fakat bu yazının anlamını öğrenme merakı yüreğine yerleşiyor ve ertesi gün dostunu bulup, ondan yazının Allahü Teala’nın ismini bildirdiğini öğreniyor. Ayrıca o gün dostundan beş vakit namaz kılmayı öğreniyor ve o zamandan bu yana günlük ibadetlerini hiç aksatmıyor.

Sunay Hoca, bir de 2 yıldan beri köy camisinde eski imamla birlikte 8-17 yaş arası 30 civarında çocuklara Kuranı Kerim öğretiyor. Kuşallar’ın imamı, camiye daha çok yaşlıların geldiklerini, ancak birkaç öğrencisinin ve 19 yaşındaki kardeşinin aralarında görüldüğünü dile getirdi.

Sunay Akif, genç Müslümanlara şöyle mesaj vermek istedi: “Allah merkezli yaşam sürdürürlerse, mutlu olduklarını görecekler. Bu ise temelinde herkesle iyi anlaşmayı öngören Kuranı yaşamaktır. Yunus Emre’nin dediği gibi, “Yaradılanı severiz, Yaradandan ötürü”.
Özellikle dini yaşamaya çalışan kişiler, haddini aşmamalılar, çünkü onlar Allahü Teala’yı temsil eden kişilerdir. Onlar güzel ahlak sahibi olmak zorundalar ve kesinlikle diğer kişilerin ahlakını tenkit etmemeliler. Allah’ın öyle bir adalet sistemi var ki, herkesin hak ettiğini mutlaka verir. Kim kime kötü davranırsa, zarar verirse, bunun bedelini o kişi, mutlaka alır.
Zulme uğrayan kişi, mutlak olarak kazançtadır, çünkü ona zulmeden kişinin sevapları ona verilir. Zulmeden kişinin sevapları yoksa zülüm ettiği kişinin günahlarını üzerine alır. Tek sözle, herkesle güzel geçinirsek, en kazançlı biz oluruz”.

Sunay Hoca’ya göre, gençler camilere şöyle getirilebilir: “Allahü Teala’yı en güzel şekilde anlatıp, gençlere sevdirmemiz gerekiyor. Namaz kılmaya gel, demenin bir anlamı yok, bunun için temel kurmak önemli. Bu yönde ailede terbiye büyük önem arz ediyor. Bir gün Peygamber Efendimize bir sahabi gelip, “Ya Resülallah, ben çocuğumu nasıl terbiye edeyim” diye soruyor. Hz. Muhammed, çocuğun yaşını soruyor. Sahabeden yedi yaşında olduğunu öğreniyor. Peygamberimiz ona,”Çocuğunu terbiye etmeye geç kalmışın” diye vurguluyor. Hz. Muhammed, şöyle vasiyet ediyor: “Bir ile yedi yaş arasındaki çocuk, üç gün ağlasa bile, istediğini yerine getirmeyeceksiniz. Çünkü bu dönemde özellikle çocuğun şuuru yerine oturuyor. Bu dönemde çocuklara emir vereceksiniz ve böylece evdeki kumandanın siz olduğunuzu göstereceksiniz. Yedi ile on dört yaş arası çocukla birlikte ibadet edeceksiniz. On dört yirmi bir yaş arasında genç için artık din nasihattir. Siz çocuklara dini tüm güzellikleriyle anlatacaksınız ve onları hiçbir şeye zorlamayacaksınız. Çocuk güzel ahlakla yetişirse, en iyi şekilde olgunlaşır”.

Kuşallar’ın genç imamı mülakatımızın sonunda Müslümanları mutlu olmaları için birbirlerini sevmeye davet etti. Sunay Hoca bunu şu sözleriyle ifade etti: “Bu zamanda dinin içerisinde veya dışarısında eksik olan bir şey varsa, bu sevgidir. Anlaşmasızlıkların temelinde hep sevgisizlik, mutsuzluk yatar. Bir kişi herkesi sevmeyi kendine bir hedef koymuşsa, bunun sonucunda mutlu olacaktır. Sevgi eken, mutluluk biçer. Bir misal vermek istiyorum. Kuranı Kerimde Ali İmran Süresinin, 119. ayeti kerimesinde şöyle buyruluyor: “Fakat sizler öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz. Onlar ise, kitabın tamamına iman ettiğiniz halde sizi sevmezler. Hem yüz yüze geldikleri vakit, “Biz de mü’miniz” derler ve tenhada, yalnız kaldıkları zaman da, size olan öfkelerinden parmaklarını ısırırlar”. Kuran’da mutlak olarak düşmanlarını sevmiş bir topluluğu görüyoruz ki, bunlar sahabiler. Allahü Teala,“Benim sahabim, gökteki yıldızlar gibidir” diyor. İşte onları örnek alırsak, herkesi sevmeye çalışalım, gönül almayı kendimize ders edinelim”.


Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


agbisi 2011-06-27 23:46:48
sunay hocamizi tebrik ediyor, halkina hizmet etmege devam etmesini dilyorum
Perperek Papazı Der ki... 2011-06-28 00:15:20
Bu resim pek yakışmamış...
Sunay AKIF 2011-06-28 06:40:30
sevgili kardeslerim Allah hepinizden razi olsun konumunuz hakliyi bulupta haksiza ceza vermek degildir meseleyi bitirmek olsun.
ALLAH ICIN YASAYIN ALLAH ICIN OLMAK BASKALARI ICIN FEDAKARLIKTA BULUNMAKTIR KI GONLUNUZDE HERKESIN OTURABILECEGI BIR SANDALYE OLSUN

SEVMEK ALLAHIN EMRIDIR ISTERSENIZ OGUT ALIN ISTERSENIZ ALMAYIN HICBIRZAMAN UNUTMAYIN KI; BIR GUN ONUN KANUNLARIYLA YARGILANACAKSIZNIZ O' SEVIN DEDI..
Trakyalı 2011-06-28 08:49:58
Bir kişi eğer toplum önüne çıkıyorsa ve hele hele imam olduğunu da söylüyorsa her yönüyle insanlara örnek olması gerekir; davranışıyla ve giyimiyle. Burada genç kardeşimzin dış görünüşünü hiç beğenmedim. Kırcaali Müftüsü bu genç kardeşimizle fotoğraf çektirmezden önce ayağına doğru dürüst bir pantolun giydirseydi çok çok daha iyi bir görüntü ortaya çıkardı.
Sunay AKIF 2011-06-28 11:27:37
SEVGILI KARDESLERIM
Gönül Çalab'un Tahtı Çalab gönüle baktı
İki cihan bedbahtı Kim gönül yıkar ise
(Yunus Emre)
BIRSEYLER IZLEDOGMIZDE VEYA OKUDUGMUZDA ALACAGMIZ BIRSEYLER OLMALI ORALARI ELESTIRMEK SECENEGI OLMAMALI BIZDE CUNKU INSANLARI KIRABILIRIZ BU DA MUTSUZLUK OLARAK BIZE YANSIYIR

Biz kimseye küsmeyelim, kırılmayalım. Kırık kâsede su durur mu? Kırık bir kalpte Allah durmaz. [Yunus Emre] ♥
Vasfi 2011-06-28 11:41:43
Insan olsuun, hayvan olsun hatta bitkilrin bile SEVGIYE ihtiyacı var. Sevgi her derde dermandır. KINLE NEFRETLE HIC BİR YERE VARILMAZ
Dervişin zikri neyse... 2011-06-28 13:43:33
Kıyafetini beğenmemiş arkadaş... Kaftan, şalvar ve sarık giyinseydi beğenecek miydin aga?

Genç imam kardeşimiz dini konular üzerine kafa patlatmış ve sevginin ne kadar önemli olduğunu farkederek bir çağırıda bulunmu. Yunus Emre de "Beri gel barşalım, yar isen kavuşalım." dememiş midi?

Bilakis, imam kardeşimizin modern giyinmesi çok isabetli olmuş. Keşk Türkiye'de imamlar da böyle giyinselerdi.
Trakyalı 2011-06-28 14:01:49
Her mesleğin belirli bir adabı ve kuralları vardır. Meslek sahiplerinin ilk intibaları çok önemlidir. Cübbe, kuşak fes takıp sakal uzatsın demiyorum. Ama bir imam da giyimine kuşamına dikkat etmeli ve yamalı pantolonla cemaatin önüne geçmemeli ki bu yama her ne kadar moda olsa dahi!
Perperek Papazı Der ki... 2011-06-28 16:55:10
Neyse uzatmayalım sanırım genç imam arkadaşımız mesajı gerektiğinden de iyi algılamıştır, darısı İsmail Köseömer'in başına...
Er 2011-06-28 22:26:10
papaz haham dimdik durur ama bizim islamla alakasi olmayan bashka emeller ichin yaradilmish bir inncin temsilcisini taklit ediyor

ayni onun gibi yani dilenci gibi duruyol&ar, dik duramazlar, sonra camilerini basarlar, yakarlar....
Sunay AKIF 2011-06-29 01:03:34
ALLAH'U TEALANIN YANIDAKI BUTUN KANUNLAR sevgiye dayalai olarak calisir ♥ En mükemmel insan, başkalarına en çok yararı dokunan insandır... ♥ Hz.Muhammed (sav) ♥ ... BAŞKALARININ YANLIŞ DAVRANIŞLARINI GÖRECEK ZAMANINIZ
KALMASIN.
KONUMUZ HAKLIY...I BULMAK, HAKSIZA CEZA VERMEK DEĞİL;MESELEYİ BİTİRMEKTİR. ♥ guzel not alanlar prblemi cozenlerdir ♥ ALLAH'U TEALA'NIN YANINDA MAL ALICIYA BEDAVADAN VERILIR ♥ SEVGIYE DAYALI KAlin
rmy 2011-06-29 10:32:08
selamun aleykum ve RAHMETULLAH VE BERAKATUH.
ALLAH'U TEALA bu millete birseyler lutfetse, mesela bu kardesimizin hidayeti gibi bizler azarız, nankorluk ederiz ancak hicbir zaman sukretmeyiz ve basımıza daha cok Jivkov'lar, Borisov'lar, Siderov'lar gelir, ne zannettik bunlar ALLAH'u TEALA'nın İLMİ KUDRETİ dısında mı oluyor, hayır hicbirsey ALLAH'IMIZIN C.C. dilemesi dısında kalamaz. CENAB-I-HAK kardesimizden razı olsun, içinde yanan o MEVLA AŞKI hiçbir zaman sönmesin, ancak her daim şiddetlenerek artsın. mesele sarık, cubbe v.s.'ye gelince bunlar ELHAMDULİLLAH musluman kıyafetidir, bunlar edep kıyafetdir, bunlar ahlak v.s. kıyafetidir, Rabbim herkese nasip etsin, amin. selametle.
Gülavetin Özgür 2011-06-29 14:16:57
Düşüncelerimi bu olayı kaleme alan kişiyi tebrik etmekle ifade etmek istiyorum. Bence KAHRAMAN Sunay kardeşimizle en kısa zamanda tanışıp onun taktire şayan hayat mücadelesine az da olsa ortak olabilmek benim ilk hedefim haline geldi.
Kendisinden Yüce Yaradan razı olsun ve rızasını ondan ve sevdiklerinden eksik etmesin İnşallah.
Kuşallara vardığımda İnşallah tanışmak nasip olur bizlere.
Kara Ibrahim Aga 2011-06-29 17:11:38
"Bu zamanda dinin içerisinde veya dışarısında eksik olan bir şey varsa, bu sevgidir. Anlaşmasızlıkların temelinde hep sevgisizlik, mutsuzluk yatar. "

***

Akilli ve mantikli birine bezliyoru Sunay Gardashimiz...

Onun ichin ne Anadoluya ne de Arap memlekitlerini gitmesine

gerek yok..

Düshünce olarak Müftüden chok daha ileride..

Yoluna devam.Basharilar..

Cami dishinda ne giyece bizi ilgilendirmez..Ister shortlan

gezsin..

Gechen ay Egede bi köyde gench Hoca motosiklet kullaniyoru

dige Cemmat köyden kovdurmushtu ...peh ..peh..

Buyurun.Burdan yakin:

http://www.internetajans.com/default.asp?nid=106084
şevval nur yüzlü 2011-10-03 02:15:39
tebrik ederim çok güzel sayfanız var başarılarınızın devamını diliyorum Sunay Akif
Sunay AKIF 2011-10-13 16:00:50
coook tesekur ederim sevgili kardeslerim Allah herseyi gonlunuzce eylesin gonlunuzu de sevdikleriyle ve guzel olan herseyle kilsin izniyle insallah.. Aminnn
Sultan Kardelen 2012-03-09 10:24:43
Selam Aleykum Sunay hocayı tebrik ediyorum her konuda örnek oluşu ve Allah için sevgi için mutluluk için cıkılan her yol hedef yerine ulaşacaktır bazı yorum yapan kardeşlere diyorum ki yazıdan ne anladın resimden ne anladın birde ben söz deyim
Görenedir görene, köre nedir köre ne?

Her şey görebilen kimse için anlamlıdır. Göremeyen için hiçbir şey anlam taşımaz Allah razı olsun
nedjib saban 2012-11-17 01:30:23
esselamun aleykum.kardeslerim ben sunayi ogreten ilk hocasiyim haberde dedigi gibi haskovoda yasayan nedjip saban.kardesler sunayin giyisilerine takilmaniz ve onu kinamaniz hem onun sahsi adina hem kendi sahsim adina cok uzuldum sunay o gazeteye konusurken ozaman o islamla yeni tanismisti.ben konuyu uzatmadan bir ayet okumak istiyorum.seytandan allaha siiniriz.dunya sizin ahiret yalnizca sizin.simi mademki allah dunya sizin icin diyor bir musluman elini nimetten cekmemesi lazim bir dusunun kasabada yirtik elbiselerle dolasip tebli yapa bilirmisiniz tabiki yapamassiniz siz nekadar insanlarin yanina tebli icin yaklassaniz insanlar sizden uzaklasir bir muslumanda oyle giyinmeliki o insanlara yaklasmadan insanlar ona yaklassinlar nasil gazeteci kardesimiz sunaydan etkilenerek sunayin yanina yaklasmasi gibi
abdullah kara 2013-02-17 18:58:36
bende kuşallardanım ama imamın babasını ve dedesini çıkarttım galiba(karabaşlar)ben TÜRKÜYEYE gelirken bu çoçuk dünyada yoktu kesin belkide bebeydi allah yolunda allah adına yolunu açık eylesin yavrum - asar altından mecnunun amcası eski zara ceza evi gazisi
fatma 2013-05-29 00:36:26
Kendisini allah yoluna adamis bir insanin hakkinda elbiseseyle ilgili soylediyniz sozleri cok ayipliyor ve kiniyoruz.
Tural Mamedov 2013-05-30 07:44:08
essalamun aleykum rahmetullah ve berekatuhu muslumanlar.Sunay AKIF Hocam tebrik ederiz Azerbaycanlilar olarak insAllah Allah razi olsun sizlerden dayimi zikre ulasmanizi dileriz insAllah hizmetleriniz ve zikriniz dayimi olsun insAllah .

Birde Allahin Sanatina kusur bulacaginiza kendi nefsinizin usurlarini temizleyin 19 kusurlu nefsimizi insAllah once kendime sonra size insAllah Allah razi olsun ...
Vijdan Mehmed 2013-06-04 19:48:26
sevgili trakyali efendi insanlari giyimiyle kusamiyla yargiliyamazsin bikere terbiyeyi oren oyle yorum yaz
vijdan mehmed 2013-06-04 19:50:26
hem ne var yani otururken cekilmis bi fotoraf bu kormusun goz doktoruna git terbiyesiz
vijdan mehmed 2013-06-04 19:52:27
gurur duyuyorum seninle kardesim iyiki benim kardesimsi
Kusallar sakini 2013-06-04 22:22:24
Iste bu olmadi Vijdan cok cirkince , bir tepki ve davranis hatta size yakismiyan bisey en azindan siz imam Sunay kardesimizin kardesiniz.Bence bu Trakyali arkadasimizin sadece gorusu, dogru yada yanlic ne fark eder ama sizin bukadar ileri gitmeniz dogru degil hatta cirkince bisey.Kardesiniz tum muslumanlari sevgiye cariyor siz ne yapmaya calisiyorsunuz anlamasi biraz zor,lutfen Vijdan hanim biraz kardesinize bali saygi gosterin.
Sunay AKIF 2013-06-05 15:09:50
Selamlar herkese
Sevgili kardeslerimiz gecirdigmiz her zamanda biz insanlar her olayda bir pay aliyoruz kendimize, bu Hayatta kimi guzellikler gormeye calisir kimi de kusur gormeye calisir, Kalpler de yuzler gibi degsiktir. Biz sevgi birlik beraberlik demeye calistik Insallah Mevlana degimiyle Kimi gulun guzelligine vurulur kimi de gider dikenine takilir. hayat buna banzer birsey. Bu yuzden dir Biz insanlarin anla$amamalari.
oyle bir zamanda yasiyoruz ki Baba ogluna soz geciremiyor Buyuklere VEFA yok.

Bir de Ejdat Osmanliya bakiyoruz Hayret ediyoruz aile en buyuklerle birlkite oturuyor birlikte kalkiliyor
nene -dede, anne -baba cocuklar hepisi bir arada en buyugun sozu Herkes tarafindan Mutlak olarak Dinleniliyor. $imdik biz buyukleriumize konusturmuyoruz cok degil 50-60 yil oncelerinde buyuklerimiz anlatir: Cocuklugmuzda buyukler iceri girdiginde herkes ayaga kalkar ve o oturmadan kimse oturmaz, simdik bakiyoruz sen neden dolasiyorsun diye elestirebiliyoruz... durum budur oyle bir zamanda Sevgi Birlik Beraberlikten bahsetmeye calisiyoruz. kolay degil anlasilmamiz
kolay degil cunku etrafimizdaki herkes BIR BILEN.
Bilmek degil, ya$aman gerek.
Allahü Teala'nın sizlerden ne istediğine dikkatle bakın! O sizlerden birbirinizi sevmenizi ister Birbirinizi mutlu etmenizi ister Bûtün insanlardan istedigi budur el ele gonul gonule olmamaizi ister.

Mevla verince azma, geri alınca kızma,
Tüten ocağı bozma, külü incitme gönül.

Sevmekten geri kalma, yapan ol, yıkan olma
Sevene diken olma, gülü incitme gönül.

Ya hayır de, ya da sus, dili incitme gönül.
Dokunur gayretine, karışma hikmetine
Sahibi hürmetine, kulu incitme gönül.
Vijdan Mehmed 2013-07-23 21:39:56
ama neyapayim be kardesim simdi ben doruyu soyledim diye kotumu oldum yani orada yazan insanin giyimini kusamini goruyorsa onu bunun icin elestiriyorsa baska olumlu bisey yazmadiysa ben buna tepki gosteririm kimse kusura bakmasin yani benim amacim kimseyle kavga etmek deyil kardesiminide dediyi gibi herkesi dostlua hosgoruye davet ediyorum insanlari sevelim saygi gosterelim lutfen herkesi saygiyla selamliyorum Allaha emat olun
Sunay AKIF 2013-08-12 21:57:42
Yuzune bakinca Cennet Sevinci, Cennet Mutlulugu aldigim annemi bu fani dunyadan ugurladik.
11. Agustos 2013 tarihinde Hakkin rahmetine kavustu
Allahin Rahmeti uzerine olsun..
Muhammed Hüseyin Esin 2013-08-13 11:04:20
İlminiz bol olsun Azizim...
Facebook'tan kardeşin Muhammed Hüseyin Esin
Tarikatçılardan imam olmaz 2013-12-05 13:07:27
Bu zat gurur duyulacak biri değildir. Tam aksine kendini resul ilan eden İskender Evrenesoğlu'nun ( İmam İskender Mihr) kurduğu (Uluslararası Mihr Vakfı diye faaliyet gösteren) tarikatın üyesidir. Bir köy imamının Kuran-i Kerim'de belirtilenlerin dışında birinin peygamber olduğunu savunuyorsa din ve sevgiden bahsedemez. Aşağıdaki linklere (sözde genç ve fedakar imamı göreceksiniz) bi bakınız:

http://www.youtube.com/watch?v=qgoKKZnSURc

https://www.facebook.com/groups/26194037908/

İmamlık ve din bunların ellerine kaldıysa vay o köyün cami cemaatine ve halkının haline. Buradan Müftülüğe sesleniyorum görevinizi yapınız!
NECMİ AYDIN 2014-02-08 20:36:04
İzmirden Hemşerim Sunay Hocam'a selamlar sevgiler gönderiyorum.
Allah kendisinden razı olsun hizmetlerini daim etsin.
"Seviniz,Sevdiriniz. Nefret etmeyiniz, Nefret ettirmeyiniz."

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS