Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Tırgovişteliler, Kasim Dal’ın Halk Meclisinden istifa etmesine ısrar ediyorlar

Tırgovişteliler, Kasim Dal’ın Halk Meclisinden istifa etmesine ısrar ediyorlar

05 Temmuz 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketinin (HÖH) Tırgovişte İl Teşkilatı yönetimi, basına Kasim Dal’ın HÖH’nden farklı “başka Parlamento grubuna geçme beyanatı” ile ilgili deklarasyon gönderdi.

Deklarasyon, “HÖH Tırgovişte İl Teşkilatı ve Tırgovişte, Omurtag, Popovo, Opaka ve Antonovo İlçe Teşkilatları, Kasim Dal’ın siyasi küstahlık sınırındaki kabul edilemez ve son derecede dürüst olmayan hareketinden şaşırmış durumdalar. Onun bu hareketi Maliye Bakanlığının HÖH Merkez Yürütme Kuruluna gönderdiği mektupta yansıtılmıştır. Mektupta, Kasim Dal, HÖH’nden farklı “başka bir Parlamento grubuna geçme beyanatı” yaptığı (bilgilerimize göre bu parti GERB) ve buna göre de Hak ve Özgürlükler Hareketi Siyasi Partisine öngörülen mali yardımın bir kısmı “milletvekilinin mensubiyet beyan ettiği siyasi partinin yararına aktarıldığı” açıkça söyleniyor” diye yazıyor.

HÖH’nden, Kasim Dal’ın bağımsız milletvekili olarak Girişimci Komitesi tarafından değil de, Hak ve Özgürlükler Hareketi Siyasi Parti tarafından önerildiği, aday gösterildiği ve çoğunlukçu bölgeden milletvekili olarak seçildiğini belirtiyorlar.
HÖH Tırgovişte İl Teşkilatından bu hareketi “Oyları kabaca değiştirme ve Demokratik Bulgaristan’da 33 000 seçmenin aldatılması” olarak nitelendiriyorlar. Kasim Dal’ın son aylardaki tutumunu göz önünde tuttuklarını belirterek, HÖH’nin yerel yönetim liderleri ondan Tırgovişte milletvekili olarak siyasi güvenini geri aldıklarını ve artık onlardan hiçbirini temsil etmediğini söylüyorlar.

Deklarasyonun sonunda, “Bunları göz önünde bulundurarak, Kasim Dal’a hitaben onun Bulgaristan Cumhuriyeti Halk Meclisi’ne istifasını sunmasını ısrarla çağrıda bulunuyoruz” deniliyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS