Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Tarım İşletmelerini modernleştirme projelerinin kabul edilmesi bekleniliyor

Tarım İşletmelerini modernleştirme projelerinin kabul edilmesi bekleniliyor

06 Temmuz 2011

Tarım ve Gıda Bakanlığından, Temmuz ayının sonunda ve Ağustos’ta Kırsal Bölgeleri Geliştirme Programı önlemlerinden Tarım Fonunun, tarım işletmelerini modernleştirme ve tarım ve orman ürünlerine değer katma proje önerileri kabul edileceğini bildirdiler.

25 Temmuz ve 19 Ağustos’a kadar tarım işletmelerini modernleştirme projeleri şu yönlerde kabul edilecek: 13,6 milyon Euro bütçeye sahip nitrat direktifi ile ilgili yatırımlar, 55,4 milyon Euro bütçe ayrılan Avrupa Birliğinin (AB) standartlarını kapsama amacıyla “Süt” sektöründe yatırımlar, 56,5 milyon Euro bütçesi olan başka besicilik sektöründen tarım işletmelerini modernleştirmek için yatırımlar ve bütçesi 14,2 milyon Euro değerinde makine ve binalara yatırım.

Tarım ve orman ürünlerine değer katma önlemine uygun proje önerileri 15 Ağustos’tan 16 Eylül 2011 tarihine kadar kabul edilecek. Bu sürede kabul edilen projeler için 68,3 milyon Euro ayrılmıştır. O zaman genel aktiviteyi iyileştirme yatırım projeleri, gıda işleme ve ormancılık sektöründe ekonomik verimlilik ve işletmelerin rekabet becerisi yönünde yatırım projeleri kabul edilecek.

Mikro, küçük ve orta işletmeler projelerin finanse edilmesi için aday olabilirler. Bir projenin en az 10 bin Euro’nun Leva karşılığı miktarında, en çok ise 4 milyon Euro’nun Leva karşılığı miktarında finanse edilmesi sınırlandırılmıştır.

Kırsal Bölgeleri Geliştirme Programının bu iki önleminde hazırlanan projeleri adaylar Devlet Tarım Fonunun İl Müdürlüklerine sunabilirler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS