Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
07 Aralık 2019
HABERLER » Kırcaali
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 11 ve 12 Temmuz’da Bulgaristan’ı resmi ziyarette bulunacak

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 11 ve 12 Temmuz’da Bulgaristan’ı resmi ziyarette bulunacak

07 Temmuz 2011

Bulgaristan Milli Radyosu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 11 ve 12 Temmuz’da Bulgaristan’ı resmi ziyarette bulunacağını bildiriyor. Ziyaret 3 ve 4 Temmuz’a planlanmıştı, fakat Sayın Gül, Türk Parlamentosu ve yeni hükümetin oluşmasıyla ilgili onu bir hafta erteledi. Dün T. C. Başbakanı yeni hükümet önerisini Cumhurbaşkanına sundu.

Abdullah Gül’ün 11 ve 12 Temmuz’da yapacağı resmi ziyaret onun 2007 yılında Cumhurbaşkanı seçilmesinden bu yana Bulgaristan’ı ilk ziyareti olacak. Heyette büyük bir grup iş adamları olacağı haber veriliyor. Türkiye Cumhurbaşkanının Sofya ziyareti sırasında ticari ekonomik işbirliğini genişletme imkanları ve çeşitli alanlarda ortak projelerin realize edilmesi görüşülmesi öngörülüyor. Türkiye’deki Bulgaristan vatandaşlarının kurduğu sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin de en üst düzeydeki heyette yer alacakları açıklanıyor.

Abdullah Gül ve heyeti ikinci gün Şumnu iline misafir olacaklar. Türkiye Cumhurbaşkanı, Hitrino kasabasında Koca Yusuf’un anıtının açılışını yapacak.
Koca Yusuf ise Bulgaristan Türkleri arasında destansı bir isim olmuş, 19’cu asırda yaşamış bir pehlivandır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Varnalı'dan Fes'e selâm!..... 2011-07-08 15:36:34
Hasan Pıdioğlu Fes'in bana yazdığı cevabi yorumu okuyalım:-,, Meclise yeterince mücadele etselermiş her şey başka olurmuş. Arkadaş bunu diyor.''
benden cevap:-Boyana saraylarında yan gelip yatmak varken,hangi aptal kalkar'da ne istediğini bilmeyen bir toplum için,meclis oturumlarına katılmak zahmetinde bulunur.
Fes:-,,Arkadaş, soruyorum sana: mecliste mücadele nasıl yapacaklardı, mesela amuda kalkarak mı?''
benden cevap:-Fes yandaşsın biliyoruz,bize aptal numarası yapma.Sen,Avrupa başkentlerinden olan Sofya meclisinde mucadele nasıl yapıldığını bilmiyorsan,gider Diyarbakır meclisinde staj görürsün (tabii sıkarsa).Yok gitmem dersen,mücadeleden korkmayan,ehil insanlara devredersin vekiliğini.
Fes sormuş:-,,Bulgarlar "Bu türkler tekmil amuda kalkmş, baya da patırtı koparıyorlar, tez haklarını verelim" mi diyeceklerdi. Bunu mu zannediyorsun?''
Varnalıdan Fes'e cevap:- Sen dünya klasiklerine kendini çok kaptırmışsın Fes.Birazda kendi öz ecdad tarihini oku.1914 yıllında Vasil Radoslavov hükümetinde,tek türk milletvekili olan rahmetli Cemal Nevrokoplunun Bulgaristanda yaşayan TÜRK VE MÜSLÜMANLAR İÇİN,VERDİĞİ MÜCADELEYİ OKU.Okumanda fayda var,bilgi sahibi olursun.Belki o zaman,38 milletvekiliyle,8 yıl iktidar olan bir parti isterse neler yapabileceğini daha iyi anlarsın.Yapmak ve anlamak isteyen birileri varsa.Son söz:-,,AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME VERMEZLER''.
Saygılar. Varnalı
Tuna nehri akma diyor... 2011-07-10 10:45:18
Zahmetine katlanıp bulgar meclisine devam etseydi ne olacaktı ki? Hiç bir şey. Herkes biliyor ki orası can sıkıcı bir yerdir, gitsen de gitmesende hiç bir şey değişmez, eski tas eski hamam devam eder.

Bulgar devleti türk askerinin yenilgisi sonucu kurulmuş bir devlettir. Kurulup yaşatılabilmesi için soykırım ve etnik temizlik yapılması hristiyan alemi için zorunlulktu. Nitekim yüzbinlerce türk katledildi, milionlarcası Anadolu'ya sürüldü. Bunları hepimiz biliyoruz.

Bugarlar kendilerini haklı çıkarmak için tamamen yalana dayalı bir tarih yazdılar... Nasıl olsa arkalarında rusyanın ve batının silah gücü vardı, türklerin topraklarına ve mallarına kolayca el koydular.

İmdi, yukarıda anlatmaya çalıştığım güc dengelerinde bir değişme olmadığına göre türk asıllı herhangi bir milletveilin Adem Kenan varı bir çıkışına niye kulak assın bulgarlar? Üstelik acıma ve merhametlerinin olmadığını 140 senedir yaşayarak görmekteyiz, hangi dağıda kurt öldü ki?

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS