Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali bölgesinde 6 000’den fazla kişiye AB gıda ürünlerinden verilecek

Kırcaali bölgesinde 6 000’den fazla kişiye AB gıda ürünlerinden verilecek

14 Temmuz 2011

Bulgar Kızıl Haç Kırcaali İl Teşkilatının Genel Sekreteri Nikolay Velçev, Kırcaali ilinde 6 811 kişinin Avrupa Birliği (AB) Müdahale Stoklarını Dağıtma Programının birinci kısmından sosyal durumu zayıf ailelere hibe edilen gıda ürünlerinden faydalanacaklarını bildirdi.

AB ürünleri içeren paketlerin dağıtımı 9 Temmuz’da başladı. Bu yardımı vermek için koyulan tek şart belirli muhtarlıkta kayıtlı vatandaşların son kış sezonunda “Sosyal Yardımlama” Müdürlüğünden enerji yardımı almış olmalarıdır. Hibe, 5 kilogram pirinç, birkaç konserve kutusu, spagetti, irmik ve nişastadan ibaret.

Kırcaali’den sonra gıda ürünlerin dağıtımı belediye merkezlerinde belirlenen özel yerlerde ve bazı daha büyük yerleşim yerlerinde devam edecek. Ayrıca Müdahale Stoklarını Dağıtma Programının ikinci ve üçüncü kısmından da gıda ürünlerin dağıtılması öngörülüyor ve Kırcaali ilinden daha 750 kişinin faydalanabileceği açıklandı. Bu yardımın ağır hasta çocuklara sahip ailelere, evlat edinmiş ailelere ve de tek başına çocuğa bakan annelere verileceği anlaşıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS