Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’de açılan Çocuk Süt Mutfağı hizmete geçti

Kırcaali’de açılan Çocuk Süt Mutfağı hizmete geçti

14 Temmuz 2011

Kırcaali Evde Bakım Hizmeti Dairesi dün, bebek yemekleri önerilen çocuk süt mutfağı faaliyete açtı. Bu hizmet İşsizlik Bürosu binasının arka kısmında veriliyor. Mutfağın yöneticisi Hayriye Sadık, yemeklerin altı aydan üç yıla kadar bebekler için önerildiğini, menünün de onların yaş özelliklerine uygun olarak hazırlandığını belirtti. Mutfaktan, yarın önümüzdeki yedi günün menüsünü ilan edecekler. Annelerin yemek alabilmeleri için peşin gıda kartı almaları gerekiyor. Bir günlük gıda kartının fiyatı 2.00 Leva olduğu açıklandı. Onun bir çorba, ana yemek ve tatlı içerdiği anlaşıldı.

Hayriye Sadık, şu ana kadar Kırcaali’den 45 annenin yemek için talip olduklarını bildirdi. O, henüz etraf köylerden hizmeti kullanmak isteyen annelerin olmadığı, fakat bunu yapmak isteyenlere mutfak kapılarının açık olduğu belirtti.

Çocuk Süt Mutfağı, Kırcaali Belediyesine bağlı olan Evde Bakım Hizmeti Dairesinin vatandaşlara sunduğu bir hizmettir. O, “Bölgesel Kalkınma 2007-2013” Yürütme Programınca finanse edilen bir proje üzere hazırlandı. Vatandaşlara kalite hizmet sunmak amacıyla yemeklerin hazırlandığı odalar tamamen onarıldı.

Çocuk Süt Mutfağı her ne kadar hizmete geçmiş olsa da, en yakın zamanda resmi açılışının yapılması bekleniliyor.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS