Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Balkan Şenliği Sapanca Seka kampında yapıldı

Balkan Şenliği Sapanca Seka kampında yapıldı

19 Temmuz 2011

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği Balkan Şenliği Sapanca Seka kampında yapıldı. Genel merkez, Gebze, Derince ve Karamürsel şubelerinin birlikte düzenlediği ve şölen havasında geçen pikniğe beş yüzün üzerinde üye katıldı.

Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu,Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Derince Şubesi Başkan yardımcısı İsmail Kahraman ve üyeleri ile birlikte programda yer aldı.

Program şube başkanları ve Genel Başkanın konuşmalarıyla başladı. Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu konuşmasında Diyarbakır Silvan’da şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başladı.
Balkan müziklerinin icra edildiği programda birçok yarışma da yer aldı. İp çekme, yumurta taşıma, sandalye kapmaca, çuval yarışmaları sırasında heyecanda zirvedeydi.

Bulgaristan’dan Önemli Bir Konuk
Bulgaristan’ın Razgrad ili Torlak ilçesi Belediye Başkanı ve aynı zamanda Hak ve Özgürlükler Hareketi Razgrad il başkanı olan Ahmet Ahmetov da hemşerilerine misafir oldu. Yaptığı konuşmada “Biz Bulgaristan’da varsak Anavatanımız Türkiye güçlü olduğu için varız.” Diyerek Bal-Türk’ün ve Türkiye’nin desteği için teşekkür etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS